zvonisek

Máte někdy pocity viny, i když jste nic neudělali a jste nevinní?

Nejlepší odpověď
ivzez

Někdy ano.

Když se setkám s něčím, s čím bychom se dnes už setkávat neměli.
Na tom, jaké máme zákony, se podílíme → tím, koho (ne)volíme.

Další odpovědi
luckykubrt

Já mám akorát obavy z těch lidí, kteří jsou vinni a tvrdí, že jsou nevinní. Navíc si vyberou oběť, kterou falešně obviňují. Je to jako když zloděj kříčí: „Chyťte zloděje !“ Mají svůj vlastní svět a neřídí se pravidly slušného chování. Tak to opravdu je hnus.

Kepler

Pocit viny nemívám, protože vědomě nečiním nic špatného. Když něco vymamlasím z vlastní hlouposti nebo nedbalosti, pak ano. Ale bezdůvodně pocit viny nikdy nemám.

Drap

Nemám pocity viny.

aliendrone

Upřímně řečeno – předpoklad vylučuje závěr, takže duševně zdravého jedince to nemůže potkat.

Jiná věc je, jestli OPRAVDU je někdo úplně nevinný (osobně si myslím, že je to nemožné) – a tady se otervírá HODNĚ široké pole k všelijakým pocitům. ;) :)

dubraro

Ano. I nečinností se lze provinit.

zvonisek

Pište ještě prosím sem, omylem jsem uzamkla otázku, jak jinak, že?