Avatar uživatele
Pavlina.K

Máte někdo zkušenosti se studiem psychologie a prací psychologa?

Přemýšlím nad různými obory, co bych mohla studovat. Jeden z nich je právě psychlogie, nejlépe v Olomouci na UP. Máte někdo se studiem zkušenosti? Je to moc náročné? Jaké je uplatnění a zhruba plat? Zkrátka jestli to stojí za to. Práce s lidmi mě vždy bavila.
PS: chtěla bych na 3 leté bakalářské a pak na navazující 2 leté magisterské studium (nejméně) – ke komentářům ohledně uplatnění a platu

Zajímavá 0 před 2018 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Psycholožku mám v blízké rodině. Co mohu posoudit, je to velice jednoduché studium historie, různých filozofických směrů a dalších, pro praxi nepoužitelných informací. Dobrá je tam statistická matematika, takže po absolvování rekvalifikačního kurzu je možné se uplatnit jako účetní. Zaměstnání v oboru najde menšina za jakoukoli almužnu. Soukromá praxe je problematická, protože u nás není zvykem za tyto služby platit. Kdo má psychické problémy, jde za psychiatrem, kdo si chce pokecat, jde do hospody.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Fascinuje mě, jak chce dělat psychologa někdo, kdo si nedovede tyto skutečnosti zjistit. Jak se pak s nimi chcete o jejich problémech bavit?

Co se týká platu, víc si vyděláš jako lékař.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek