Pavlina.K

Máte někdo zkušenosti se studiem psychologie a prací psychologa?

Přemýšlím nad různými obory, co bych mohla studovat. Jeden z nich je právě psychlogie, nejlépe v Olomouci na UP. Máte někdo se studiem zkušenosti? Je to moc náročné? Jaké je uplatnění a zhruba plat? Zkrátka jestli to stojí za to. Práce s lidmi mě vždy bavila.
PS: chtěla bych na 3 leté bakalářské a pak na navazující 2 leté magisterské studium (nejméně) – ke komentářům ohledně uplatnění a platu

Odpovědi
Hlada

Psycholožku mám v blízké rodině. Co mohu posoudit, je to velice jednoduché studium historie, různých filozofických směrů a dalších, pro praxi nepoužitelných informací. Dobrá je tam statistická matematika, takže po absolvování rekvalifikačního kurzu je možné se uplatnit jako účetní. Zaměstnání v oboru najde menšina za jakoukoli almužnu. Soukromá praxe je problematická, protože u nás není zvykem za tyto služby platit. Kdo má psychické problémy, jde za psychiatrem, kdo si chce pokecat, jde do hospody.

autacek

Fascinuje mě, jak chce dělat psychologa někdo, kdo si nedovede tyto skutečnosti zjistit. Jak se pak s nimi chcete o jejich problémech bavit?

Co se týká platu, víc si vyděláš jako lékař.