dudu

Máte někdo zkušenosti s pěstováním mrazuvzdorného exotického ovoce – minikiwi?

Jedná se o speciální odrůdu, která přečká pohodlně i silné mrazy a každoročně plodí velké množství drobných plodů. Běžně je Kiwi dvoudomá rostlina. Tato odrůda minikiwi je ovšem k dostání jako samosprašná. K samičí rostlině tedy není potřeba samčí.
Zdroj: http://www.rostliny-semena.cz/cz/kiwi-semena-tropickych-a-subtropickych-rostlin/minkiwi-actinidia-arguta-actinidie-ovocna-kiwi-rostlina-semena/

Nejlepší odpověď
elkon

Pěstoval jsem několik let Actinidii Kolomikta a Actinidii Arguta. Je to perfektní ovoce, s velmi dobrou želírovací schopností. Dělali jsme vynikající marmeládu. Bohužel ale tato lijána má jediného nepřítele a to jsou kočky (skákaly na to a překusovaly větvičky jak pominuté). Protože soused jich měl několik a nedalo se s tím nic dělat, museli jsme pěstování ukončit a rostliny zlikvidovat. Dokud kočky nebyly, bylo to OK. Je to škoda, byl to pěkný pokryv pergoly. Mrzí to o to víc, že se jim jinak dařilo, ale musel by u toho někdo sedět a kočky odhánět. Nechápu, co je tak přitahovalo.

Další odpovědi
Ametyst

Mám na zahradě samčí a samičí keřík kiwi teprve první zimu. Daří se oběma dobre, a je fajn, ze tu teď máme sníh.