Foxter

Máte někdo zkušenosti s gymnáziem?

Dobrý den, jsem momentálně v deváté třídě a chtěla bych se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti se studováním gymnázia? Myslím tím, jestli je opravdu tak náročné, jak popisují moji známí. V mém okolí jsou celkem tři, kam bych mohla dojíždět. Jedno z nich mám jen pár metrů od svého bydliště, ale málokdo se tam dostane. Moje teta tam chodila a co si pamatuji, vždy říkávala, že se jí tam nelíbilo. Také nevím, jestli bych se tam vůbec měla hlásit. Můj ročník je velice silný a na tuto školu berou 90 žáků. Celou řadu let jsem měla samé jedničky a budu se snažit, abych je letos měla také, ale říkám si, že takových dětí je jistě spousta. Každý z mých příbuzných chodil na gymnázium a nikdy nikdo nepochyboval o tom, že bych tam chodila též, až na mě. Paní učitelka na český jazyk s námi nedavno dělala loňské příjmačkové testy z češtiny a dopadla jsem nejlépe ze třídy. Z 50 bodů jsem přišla jen o čtyři, ale nemají děti, které chtějína gymnázium takové výsledk běžně? Problém je v tom, že tento rok mohu podat tři přihlášky na školy, ale jen jednu hlavní, znamenalo by to, že pokud bych si zvolila gymnázium ve svém městě a nějakým zázrakem mne přijali, nebylo by už cesty zpět. Jdou mi všechny předměty poměrně stejně. Nejvíce však vynikám v matematice a slohových pracích, dvě věci, které si nejsou ani v nejmenším podobné. Také chodím na výtvarku a kreslím obstojně? Ostatní mě vždy velmi chválí, ale já mám pocit, že to nikdy nevidím. Baví mě to a nechci se toho jen tak vzdávat, ale nemohu si vybrat vše. Prosím poraďte mi, pokud máte čas. Ráda bych slyšela, jaké s tímto rozhodováním máte zážitky. Předem vám moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě se moc podceňuješ. Máš samé jedničky a v češtině jsi skvělá. Jsi možná nejlepší žákyně třídy.

Myslím si, že na gymnázium rozhodně máš. Musíš si více věřit.

Navíc máš tři přihlášky. Je krajně nepravděpodobné, že by jsi se nedostala ani na jednu školu, na kterou se chceš dostat.

Jinak hlavní jsou samozřejmě přijímací zkoušky. Školní prospěch je vedlejší. Myslím si ale, že bys měla přijímačky zvládnout, jelikož jsi velmi inteligentní dívka.

Zapracuj hlavně na svém sebevědomí.

Další odpovědi
Hlada

Mám, udělat se dá, zpětně to ale hodnotím jako špatné rozhodnutí. Je to spousta všeobecných, většinou pro život nepotřebných znalostí, navíc absolvent nemá žádné praktické uplatnění. Gympl je vhodný pro medicínu, práva nebo humanitní obory. Záleží hlavně na tom, pro co jsi rozhodnutá dál.

cappuccino

Zalezi na tom, co chces v zivote delat, co te bavi. Pokud chces jit studovat, gymnazium je urcite dobra volba. Ziskas i cas na rozmyslenou, kam chces potom jit. Mas vsechny predpoklady, se tam dostat. Samozrejme zalezi na prijimackach. Letos byly prijimacky tezke, hlasilo se hodne studentu. Znam pripad, kdy se kluk dostal na 2 gymnazia, ackoliv byl na jednom 23. pod carou a na druhem asi 27. A s nim se nakonec nostali i studenti, co byli daleko pod nim.
Takze hlavu vzhuru, vic si ver a urcite to zkus. Studenti, jako jsi ty, na gymnazium patri.

Alesh

Zásadní je, vyjasnit si, čím se chceš jednou živit. Schválně napiš, co chceš jednou dělat? A dále napiš, co si představuješ, že je náplní práce, co konkrétně ta daná pozice obnáší.
No, a školu/školy vybírej podle toho. Pokud plánuješ studium na VŠ, pak je gymnázium obecně dobrou volbou. Samozřejmě záleží i na kvalitě toho konkrétního gymnázia. Věř mi jednu věc, jedničky nic neznamenají. To nikoho zajímat nebude až se jednou budeš ucházet o nějakou pracovní pozici. Důležité je, co umíš… jazyky, hlavně AJ, hodí se i NJ. Dále IT znalosti, schopnosti komunikace, spolupráce, samostatnost. Nikdo ti dneska nedá práci na základě toho, že znáš hlavní města Afriky nebo husitské bitky nazpaměť . 😁 Tyhle kraviny se děti učí, ale aby měly kvalitní výuku IT a jazyků, to jaksi nikoho moc netrápí.
Podle mě je podstatné, uvědomit si, co je podstatné, a za tím jít. 😉

Pepa25

Pokud jsi studijní typ a škola ti jde (= můžeš jednou pokračovat na vysokou), byla by škola gymnázium nezkusit, pokud nejsi rozhodnutá pro nějaký konkrétní obor.