Merlin

Máte někdo zkušenost s používáním mletého bílého pepře?

Do čeho se hodí a čím se liší od mletého černého pepře.

Nejlepší odpověď
flodur

Bílý pepř je zdravější,dražší ale méně aromatický než černý.Používá se do jemnějších jídel například polévek.

Další odpovědi
hanjimka

Je podstatně jemnější a vhodný do zeleninových,kré­mových polévek a do salátů.Nejsou tam pak černé tečky a vypadá to líp.

elektrikář

Bílý pepř se vyrábí omletím černé šlupky s normálního pepře. Používá se do majonéz a salátů spíš pro vzhled. Část aroma je uloženo pod slupkpou a tak je jemnější.