tony2412

Máte někdo zkušenost s obroučkami pro dioptrické brýle z Číny? Jsou použitelné u nás v optice a dodají mi tam skla?

Potřebuji brýle jen na televizi a ty ceny těch obrouček jsou neuvěřitelný, proboha co je na nich tak drahýho, je to kousek plastu, bohužel už na ně pojišťovna nepřispívá, a ani na skla. Máte někdo zkušenost s obrubama z Číny?/// No s brýlemi na čtení není problém, mám několikery od Vietnamců a v pohodě. Ale s brýlemi na dálku je to složitější, ty čočky by měly být předepsané od očaře. Jednou jsem měl udělané od optika , obroučky koupené přímo u nich a když jsem přišel za pár let aby mi vyměnili čočky, tak řekli že obroučky jsou nějak už poškozená a takový ty kecy, kdy prostě chtěli abych si koupil obroučky nový, no tak jsem u nich koupil nový asi za 900 kč a to jsem chtěl ty nejlevnější, no teď tam půjdu znova a téměř na 100% si myslím že budou chtít abych si koupil nové obroučky jen aby vydělali!

Odpovědi
aliendrone

Kupuji jednorázové brýle (jakkoliv mám DOMA i normální), protože je pořád ztrácím/někde zapomínám.

Má zkušenost je s nimi taková, že:

  1. vždy si při nákupu čekni JAK se přes ně kouká – plastové čočky jednak nic nevydrží (rychle se poškrábou) a mívají poměrně často výrobní vady (nerovnoměrnos­t atd.)
  2. obroučky nic nevydrží, měl jsem před monitorem jedny položeny a najednou SAMO OD SEBE „rup“ a plastová obroučka praskla. O kvalitě závěsů (pantíků) nožiček se ani nebudu zmiňovat, obvykle jednorázovky vydrží tak max. 50h používání. (mě spíš méně, možná někdo citivější/jemnější by tuto lhůtu překonal) Venkoncem je dříve ztratíš nebo poškrábeš čočky, takže no problemo. :)

Ale VELKÁ výhoda je, že je klidně můžeš ztratit/zničit a vůbec tě to nebolí, jako u brýlí za 4000Kč obroučky a další 4000Kč tvrzená zabarvovací skla. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.