Avatar uživatele
tony2412

Máte někdo zkušenost s obroučkami pro dioptrické brýle z Číny? Jsou použitelné u nás v optice a dodají mi tam skla?

Potřebuji brýle jen na televizi a ty ceny těch obrouček jsou neuvěřitelný, proboha co je na nich tak drahýho, je to kousek plastu, bohužel už na ně pojišťovna nepřispívá, a ani na skla. Máte někdo zkušenost s obrubama z Číny?/// No s brýlemi na čtení není problém, mám několikery od Vietnamců a v pohodě. Ale s brýlemi na dálku je to složitější, ty čočky by měly být předepsané od očaře. Jednou jsem měl udělané od optika , obroučky koupené přímo u nich a když jsem přišel za pár let aby mi vyměnili čočky, tak řekli že obroučky jsou nějak už poškozená a takový ty kecy, kdy prostě chtěli abych si koupil obroučky nový, no tak jsem u nich koupil nový asi za 900 kč a to jsem chtěl ty nejlevnější, no teď tam půjdu znova a téměř na 100% si myslím že budou chtít abych si koupil nové obroučky jen aby vydělali!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1243 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Kupuji jednorázové brýle (jakkoliv mám DOMA i normální), protože je pořád ztrácím/někde zapomínám.

Má zkušenost je s nimi taková, že:

  1. vždy si při nákupu čekni JAK se přes ně kouká – plastové čočky jednak nic nevydrží (rychle se poškrábou) a mívají poměrně často výrobní vady (nerovnoměrnos­t atd.)
  2. obroučky nic nevydrží, měl jsem před monitorem jedny položeny a najednou SAMO OD SEBE „rup“ a plastová obroučka praskla. O kvalitě závěsů (pantíků) nožiček se ani nebudu zmiňovat, obvykle jednorázovky vydrží tak max. 50h používání. (mě spíš méně, možná někdo citivější/jemnější by tuto lhůtu překonal) Venkoncem je dříve ztratíš nebo poškrábeš čočky, takže no problemo. :)

Ale VELKÁ výhoda je, že je klidně můžeš ztratit/zničit a vůbec tě to nebolí, jako u brýlí za 4000Kč obroučky a další 4000Kč tvrzená zabarvovací skla. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek