Avatar uživatele
ivzez

Máte někdo představu, kolik asi škol vydává pololetní vysvědčení?

Napadá mne, že by mohly základní školy vydávat pololetní vysvědčení prvňáčkům, ale
jinak bych očekávala spíše výpis z třídního výkazu a vysvědčení až na konci roku.

Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? independent před 1920 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Palpatine

Základní a střední školy z mých zkušeností vydávají za první pololetí pouze výpis z vysvědčení. Vysvědčení až na konci 2. pololetí. Zatím všechny školy, kde jsem byl, to tak měly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anonym*****

Pololetí výpis,na konci vysvědčení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Podle včerejších zpráv dostalo výpis z pololetního vysvědčení milión a čtvrt žáků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Já to teda dostal a muselo se to pak zase vracet do školy, aby se do toho pak zase zapsal konec šk. roku.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… já si hned říkal, že si to tak ňák pamatuju …

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vono se už v pololetí nedává ??? … bejvalo přeci na jednom papíru …

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

@Palpatine, je to výpis z třídního katalogu.
Vysvědčení se tisknou až na konci školního roku.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Omlouvám se, mínila jsem třídní výkaz.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

No má sestra si dnes přinesla papír, na kterém bylo napsáno „Výpis z vysvědčení“. Chodí do 6. třídy. Ale vím, že „z třídního katalogu“ se používalo spíše kdysi. Jestli i ted nevím. Učitel nejsem a na každé škole v republice jsem nebyl.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Palpatine … No, má sestra…

Máte pravdu, v 1. pololetí mohou některé školy vydat Výpis z vysvědčení.

https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-o-predskolnim-zakladnim-strednim-vyssim-odbornem-a-jinem-vzdelavani-skolsky-zakon/f2874042/

Zákon o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) – Hodnocení výsledků vzdělávání žáků

Znění od 20180901

  1. Každé pololetí se vydává žákovi vysvědčení; za první pololetí lze místo vysvědčení vydat žákovi výpis z vysvědčení." atd.

Je to kvůli tomu, protože se zrpavidla vysvědčenío tisknou na PC, často je žáci znečistí, pomačkají a tisk v 2. pololetí je pak nepřesný.

Výpis z třídního výkazu, dříve katalagu se používá tehdy, není-lí žák z něčeho klasifikovný, popřípadě má nedostatečnou.

Palpatine … No, má sestra…

Máte pravdu, v 1. pololetí mohou některé školy vydat Výpis z vysvědčení. Děti se mohou pochlubit i později, nemusejí výpis vracet na rozdíl od originálu.

https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-o-predskolnim-zakladnim-strednim-vyssim-odbornem-a-jinem-vzdelavani-skolsky-zakon/f2874042/

Zákon o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) – Hodnocení výsledků vzdělávání žáků

Znění od 20180901

  1. Každé pololetí se vydává žákovi vysvědčení; za první pololetí lze místo vysvědčení vydat žákovi výpis z vysvědčení." atd.

Je to zřejmě kvůli tomu, protože se zrpavidla vysvědčenío tisknou na PC, často je žáci znečistí, pomačkají a tisk v 2. pololetí je pak nepřesný.

Výpis z třídního výkazu, dříve katalagu se používá tehdy, není-lí žák z něčeho klasifikovný, popřípadě má nedostatečnou. .

před 1919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Omlouvám se,.Nejde o nedostatečnou, ale jen, není-li žák neklasifikovaný.

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

K předchozímu vyjádření "Omlouvám se … nejde o nedostatečnou " v 1. pololetí, ale až ve druhém, kdy žák dostane výpis z třídního výkazu, vysvědčení až po vykonání opravné zkoušky, pokud je mu povolená.

Výpis z třídního výkazu (katalogu) s používá v 1. pol., pokud je žák neklasifikovaný, v 2. pol. chybí-li známka z některého předmětu nebo neprospěl.

Vysvědčení dostane, až po vykonání dodatečné nebo opravné zkoušky.

Vše v odkazu, ale v otázce šlo jen o 1. pololetí.

Je rozdíl mezi výpisem z vysvědčení a výpisem z třídního výkazu (katalogu)

Odkaz na výpis z třídního výkazu k mé odpovědi níž „výpis z třídního výkazu (katalogu) se používá v jiném případě na rozdíl od výpisu z vysvědčení.“
 http://www.sko­la.obecsemcice­.cz/?npage=12&cil=do­kumenty/klasi­fikacni_rad&cil2=­klasifikacni_rad&d=1

před 1917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ach jo, otisklo se 2×, opět můj problém, v úzkém obdélníčku se špatně orientuji.

před 1919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Výpis z třídního výkazu:
https://img1.sev­t.cz/Files/_t_/I­mages/49171100­_800_800_wm_fit­.jpg

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Výpis z třídního výkazu (katalogu) se používá v jiném případě na rozdíl od výpisu z vysvědčení.

Uvedla jsem níž, ale potvrzuji odkazem.

"Pokud žák není v daném pololetí klasifikován, obdrží výpis z třídního výkazu a vysvědčení obdrží až ve stanoveném termínu, na který byla klasifikace odložena, a s jeho datem " atd.

Stejně platí i pro 2. pololetí.

Ještě jsem si uvědomila, že formulář výpisu z třídního výkazu (katalogu) se dá použít i pro duplikát vysvědčení.

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Vysvědčení ještě neexistuje. Známky jsou zatím zapsány jenom v třídním výkazu (omlouvám se za „katalog“).

Výpis z vysvědčení by byl, kdyby se známky vypisovaly z vysvědčení, což není možné, dokud vysvědčení neexistuje.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vysvědčení může existovat, ale uložené v PC jako koncept. .

Předepíší se osobní údaje, klasifikace, ale vytiskne se na papír jako výpis.

V 2. pololetí se pak dotiskne klasifikace a vysvědčení se vytiskne celé.

Ale nevím, jak to platí u slovního hodnocení.

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

No klidně bych vám ukázal i fotografii, že to tak skutečně napsáno je. Bohužel fotografie zde přiložit nelze. Tak zde dám aspon odkaz, kde je „výpis z vysvědčení“ někoho jiného. http://monousuv­.blog.cz/1002/po­loletni-vysvedceni

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já jsem v době, kdy se to zavádělo, byla na střední škole.

Ten Výpis z vysvědčení je za školní rok 2009/2010, takže je jen o pár let mladší. → Je možné, že pro ZŠ je to jiné než pro SŠ.

Ale stejně mi ten obrat výpis z vysvědčení přijde nelogický → výpis lze udělat z něčeho, co existuje, ale v případě, že se v pololetí vydává jenom výpis, se vysvědčení tisknou najednou za obě pololetí až na konci roku.

Obrázek výpisu z třídního výkazu je z tohoto odkazu (mně se odkaz zdá aktuální): https://www.sev­t.cz/produkt/vy­pis-z-tridniho-vykazu-49171100/

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

No já se s vámi dohadovat nebudu. Jenže to co tvrdím, není jen domněnka ale fakt. Dostával jsem výpisy už od první třídy až po střední školu. Dostává je i má sestra. Zajděte na nějakou základní nebo střední školu a tam vám to potvrdí a dost možná i vysvětlí, proč tomu tak je. Já sám nevím a váš logický vývod chápu. Ale je to prostě tak, jak to je.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No jo, jenže to, co máš na fotce, má devět let věku 🙂 časy se mění, i kupříkladu z „mých“ způsobů maturity nezůstal šutr na šutru. Já dostával normálně na pololetí výzo – jenže to je 30–40 let nazpět 😁

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vložila jsem upřesnění platnosti i pro další roky, které potvrzuje znění ŠZ..


Na konci 1. pololetí je možné v souladu s § 51 odst. 1 školského zákona vydat žákovi výpis z
vysvědčení místo oficiálního tiskopisu vysvědčení. Obsah a formu výpisu z vysvědčení stanovuje § 2
vyhlášky č. 223/2005 Sb. Výpis z vysvědčení obsahuje všechny náležitosti a údaje jako oficiální vysvědčení,
ale je vytištěn na běžném kancelářském papíru. Na konci 2. pololetí se výpis z vysvědčení nevydává,
v souladu s § 51 odst. 1 školského zákona je možno vydat pouze vysvědčení. Výpis z vysvědčení žáci škole nevracejí.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:W5tFO-F9Z8cJ:www.msmt­.cz/file/9773_1_1/­+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz&client=fire­fox-b-d

před 1918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Ovšem je možné, že pojem „výpis z třídního výkazu“ byl používán kdysi, možná někde ještě dnes. Ale nesetkal jsem se s tím. I podle odkazu, který jste zaslala jde vidět, že se jedná o starší vzhled.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Palpatine

Navíc jsem si všiml, že vámi přiložený „výpis z třídního výkazu“ je ještě k tomu pro střední školu, protože si tam můžeme všimnout, že nahoře je místo pro obor a zaměření. Ale i já jsem měl na střední škole „výpis z vysvědčení“. Nevím tedy kde je chyba. Dnes to prostě vše funguje jinak než kdysi. Ledacos se změnilo.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

To „kdysi“ obnáší jen ± 12 let… my jsme ten výpis žákům dávali asi od roku 2005 nebo 2006.

před 1920 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek