Monie

Máte někdo dobré zkušenosti s balzámem/kon­dicionérem na vlasy? Zlepšil vám už někdy kvalitu vlasů?

Moje kamarádky se každý den žehlí vlasy a nemá roztřepené konečky (a nedá se říct, že by si je často stříhala). Po otázce jak to dělá mi odpověděla, že používá balzám (pochopila jsem že každé umytí). Opravdu může balzám/kondicionér zlepšit kvalitu vlasů? Používáte osobně kondicionér často? A za jakým účelem konkrétně? A rozhoduje cena o kvalitě?

Odpovědi
bubukaa

Víš co, asi tak od pěti let věku používám kondicionér na každé mytí,. když si ho nedám mám tvrdé a roztřepené vlasy. Když si vybereš kvalitní kondicionér (nejlepší je stejný (ze sady) jako šampon) tak máš pak hebké vlasy které se snáž upravují.

Natty*

Ano, kondicionér používám při každém mytí. Opravdu je nejlepší ze stejné sady jako šampon a popřípadě sprej. Ale určitě nic nezkazíš kondicionérem od jiné značky. Spíše by ty přípravky v sadě měly na sebe navazovat a vlasy zjemňovat a regenerovat. Kvalita se (většinou) odvíjí od ceny. Mohu doporučit značky: L'oreál, Syoss, Wella nebo spoustu takových těch „přírodních“ (Myslím ty, které nemají úplně známou značku, ale jsou hodně kvalitní a vyrobeny z přírodních zdrojů…). Ale zase, záleží na tom, jakého účelu chceš dosáhnout (zjemnění, zcelené konečky, lesk, barva,…), na typu vlasů a samozřejmě na citlivosti pokožky.