Máte nějaký respekt nebo autoritu k chytrým lidem?

Doplňuji:
chytrý člověk, dejme tomu že se nesnaží schodit vaše ego a nemyslí si že je chytřejší jak ten druhý… hlavně poznáte na tom jak se rozprává a co jak dělá, jestli dává pozor a tak…

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná – respekt má dva významy. viz A.
Autorita rovněž. – viz B

Navíc jste spojil nesprávně dvě vazby..

Takže respekt
A. 1. cenění si něčích názorů, osobnosti ap. – respekt k předkům/tradici – resopekt k chytrým lidem
2. strach; bázeň – před otcem, z otce – respekt z chytrých lidí.

B. autorita –

1. všeobecně uznávaná moc, vážnost, vliv, rozhodování – získávat, ztrácet, mít autoritu
2.. obecně uznávaný znalec, odborník; vlivný činitel, instituce ap. – autorita učitele, otcova autorita, získávat autoritu, mít autoritu pro někoho, být pro někoho autoritou

ad A) respekt mám k chytrým lidem, ale obavu z nich nemám. Ale chytrý člověk musí být pro mě nejen rozumově vyspělý, bystrý, vtipný, alei i morální.

ad B) Autoritu k chytrým lidem nemám – je to nesmyl. Ale některé autority uznávám, někoho za autoritu považuji atd.

Další odpovědi
anonym

Ne,respekt ne.Jen obdivuji toho chytrého,který není vůbec inteligentní a je natolik chytrý,že ví,jak se kam dostat,například na pozici v zaměstnání,na které nemá ani vzdělání.

Reezo

Definuj chytrého člověka
Doplňuji:
Chytrost se dá rozvětvit do více odvětví stejně tak jako inteligence.
Nikdo není všehoznalej a chytrost sahá do určitého stádia.
Chytrej a inteligentní člověk má u mě respekt, ale pro mě je to ten člověk, který si poradí sám s problémem. Chování člověka nemá vliv na jeho inteligenci nebo chytrost, ačkoliv se může zdát, že lidi kteří se nechovají dle společenských norem jsou přihlouplí. I když si o někom myslíš, že je blb který se vyjadřuje jak omezenec tak může skutečně být kapacita.

Mirdas

Určitě ano pokavaď svou inteligenci využívá ve správnou dobu a pro dobré účely.
Navíc zda se svou inteligencí všude nechlubí má další plus, ovšem to by zřejmě o jeho inteligenci moc kladně nevypovídalo.
_

gaja

Já mám dobrý pocit z lidí kteří mne mohou něco naučit, něco opravdového ne jen bláboly, k těm cítím respekt…

gagaga

ja jen s otevrenou hubou obdivuji… a zavidim ..
napr. to mam i tady a kazdeho za neco jineho :)
an., za cestinu .., Q. za anglictinu , aryho za vseobecnej prehled , led za cistou dusi , mosoje za jeho neprehlednutou originalitu , briketku za jeji bojovnost s osudem , bolaka za blbosti ..
a zzzzz, ze je obcas bzzzz ..
:p

  • iv-