Elk

Máte nějaký recept na jikry nebo mlíčí? Polévku, prosím – ne!

Doplňuji:
Děkuji! Všechny nápady jsou super! Jelikož jiker i mlíčí mám dost, vyzkouším všechny varianty. Mňam!!!

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se něco takového vyskytne, uvařím, vychladlé smíchám s máslem /popřípadě s nějakou náhražkou / a udělím pomazánku. Do pomazánky lze přidat téměř cokoli. Většinou dávám hořčici, cibuli nebo pórek, koření, stereilizováný okurek, vařené vejce, koření a sůl, Lze ale přidat cokoli

Další odpovědi
iceT

Když tatík chytil nějakou rybu,co měla jikry ,tak byla u nás taková pochoutka-jikry se osolily,opepři­ly,popřípadě posypaly kořením na ryby a pak se hodily na rozpálenou pánev a oprančily se.Ono to vlasně celé drželo pohromadě v takové blance,tak ta se netrhala,aby jikry zůstaly vcelku.A hezky obracet,aby byly dokřupava a dozlatova.Jé,a někdy jsme tak připravovali i malé karásky a nebo okounky,to pak bylo místo slaných krekrů.....
Mlíčí se u nás moc nedělalo.

hanulka11

mlíčí si udělej v 3obalu
dobře ho vyper a pokap citronem a nech odležet cca po 2hodinách obal a usmaž podávej se zeleninou

anonym

Já tedy tyhle věcičky upravuji podle kuchařky pana Vaňhy, tam si vybereš.

kablik

nejlepší je to hodit kočce…pokud neumíš dobrou a správnou rybí polévku, předpokládám že jsi rybář