zdenek l

Máte nějaký jiný tip, jak se zbavit bršlice kozí nohy bez chemie?

https://m.abe­cedazahrady.da­ma.cz/clanek/jak-vypada-brslice-plevel-ktery-zahradkari-nenavidi-a-vegetariani-miluji

Odpovědi
paul1

Je to problém,ale u nás jsme ji dost omezili soustavným vytrháváním a tam, kde to šlo, i s kořeny. Dávám ji králíkům.

EKSOT123

Je výborná. Mladé listy vařím do polévek apod.

_Bůh_

Mám jen tip, jiné typy neznám.

postcd

Další otázky k bršlici najdete zde: https://www.e­cosia.org/sear­ch?q=site%3Aod­povedi.cz+bršli­ce

Já jí ještě neporazil ale kvalitním vysokým rýčem když se třeba dvě, tři sezóny přerývá tak tam zůstane málo kořenů. Tohle je jen spekulace: místo toho tam dát něco co zakryje půdu a dá málo místa nově vyrazivší bršlici? Existují tzv. půdokryvné rostliny. Některé mají fakt hustý kořenový systém. Ale bršlice je rychlá, takže tam asi stejně proleze, ale když se její listy utrhají nebo posečou a ta půdokryvka posílí..?

Nebo prostor pokrýt dočasně nebo trvale hmotou skrze kterou bršlice neprorazí. Zajímalo by mě jak dlouho by pod takovou hmotou kořeny vydržely živé.

A nebo jak tu psal/a EKSOT123, tak bršlice není vůbec špatná, má násobně více např. Vitaminu C na jednotku váhy než rybíz, citrony, pomeranče, kiwi – https://www.vitamin-c.cz/prehled-kde-najdete-nejvyssi-obsah-vitaminu-c-ve-100g-potraviny/ a dává se do salátů, špenátu atd.

zdenek l

Bršlice kozí noha se často šíří přesazování rostlin, oddenky jsou prorostlé v do kořenů přesazované rostliny. Může si ji někdo koupit i s rostlinou­, keři.

_Bůh_

Příspěvek: Mám jen tip, jiné typy neznám.
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

Odpovědi nenávidí češtinu