vojtazecha

Máte nějaký argument na téma sport neničí zdraví ?

mám to do debaty

Nejlepší odpověď
Drap

Sport provozovaný jako zábava zdraví určitě neničí, ba naopak prospívá zdraví , prodlužuje pružnost a pohyblivost těla, snad i život. O vrcholovém sportu na profesionální úrovni se to ovšem říci nedá.

Další odpovědi
www

Sport, potažmo pohyb je všem živočichům přirozený, byť rozdílný druh od druhu. To je ten hlavní důvod.
Člověk, který vše nahrazuje technikou, pohyb potřebuje čím dál míň, proto je náhradou sport, tedy pohyb.
Překonávání různých sportovních rekordů je však podle výzkumů často nepřirozené, až zvrácené, pro většinu lidské populace i škodlivé.

Kelt

Otázka jednoduchá, odpověď už taková nemusí být.
Co si představuješ pod pojmem sport? Kolektivní sporty fotbal, hokej odbíjená, které mají sice pravidla, ale rekreačně se dají provozovat za domluvených pravidel, nebo nějaké extrémní sporty – adrenalinové, nebo všeobecně.
Potom co chápeš pod pojmem zdraví.
A co myslíš ničit zdraví?
Pokud budeš jezdit například na špatném kole po lese, můžeš si za pár měsíců způsobit poškození kloubů, kdybys měl špičkové kolo, stane se Ti to při stejné frekvenci jízd třeba za 10 let.
Jde Ti o radost z pohybu, o vítěztví za každou cenu, poražení soupeře, nebo se před někým ukázat?
A nezapomeň, vrcholový sport je dneska věda, za sportovními výkony stojí spousta odborníků, psychologů.
Uznáš asi sám, že je rozdíl, když si 10 kluků zahraje fotbal na louce , branky z kamenů, a hraje se na dohodnutý počet branek nebo čas a zápas Bayern Mnichov – FC Barcelona.