Dr. Darko

Máte nějaké tipy na studený oběd/večeři, která ale opravdu zasytí?

Odpovědi
seraphico

Mě zasytí spolehlivě 20 nožiček studených párků a k tomu 10 rohlíků, ale není to pro každého 😄

Drap

Kilo uzeného boku a pořádný kus pečiva.

Beno

Vložit kus sekané do housky.

paul1

Dobrá domácí tlačenka, nálev a cibule a dobrý chleba. Samozřejmě za tím pivko.

Rokio

Dvě housky s máslem šunkou a sýrem.

da ny

Obložené chleby/housky (máslo a sýr(y, máslo a šunka/uzeniny), zelenina.
Různé POMAZÁNKY, na libovolném pečivu. Základem některých může být tvaroh, občas tavený sýr.
Fantazii a chuti se meze nekladou (na internetu najdete spousty receptů a inspirací).
SALÁTY, připravené za studena. Z předem vařených těstovin, rýže, čočky, fazolí (mix apod.), z bulguru, cuskusu. Do salátů trochu zeleniny (paprika, rajče, okurka, ředkvičky, salát, olivy, lze i kyselá zelenina), cibuli, zbytky pečeného/dušeného/ smaženého masa, šunku, uzeniny.
Nebo přidat, předem vařená vejce, oblíbené sýry (nakrájet, nastrouhat). Do těstovin nebo rýže i z konzervy třeba tuňáka (koupeného v „akci“ :D) Je možné spojit a dochutit hořčicí, majolkou/tatarkou, studenou omáčkou/dipem (dovucený bílý jogurt, kysaná smetana).
Rychlý salát z brambor, přidat cibuli, kdo chce, vařené vejce, přikrájet kyselou okurku nebo červenou papriku. Dochutit (sůl, hořčice, nálev. majolka apod.). Případně přidat šunku/salám.
Vejce mohou být uvařená předem, vydrží 5 dní i bez uložení v lednici (pokud neleží na radiátoru), až týden.
Sladké pečivo s čajem.
Rybí konzerva se zeleninou, v tomatu, s pečivem. Tlačenka/měkký salám s cibulí trochou osta.
Jistě se najde i něco dalšího. :D
Studené kaše a pudinky do skla.
https://zijus­pesne.cz/zdra­va-strava-tipy-na-recepty-i-jidelnicek/

cappuccino

Ze zbytku varene ryze nebo bulguru si udelat salat. Pridat sunku, na kosticky nakrajeny syr, olivy, kys.okurku, rajce – proste podle chuti. Trochu okorenit treba lakem z okurek a je hotovo.

Beno

Dvě jelita jak nohavice a k tomu pecen chleba.