mysak688

Poradíte, zda a jaká je promlčecí lhůta u popsaného případu?

Vkládejte prosím otázky. Ty končí otazníkem.

Manžel podnikal před 17 lety 27.11 2017 mu přišla exekuce od OSSZ pry z podnikani v rice 2000 byl ukončen konkurs.

V roce 2004 bylo od OSSZ usnesení že nam propada movity majetek a řízení se zcela zastavuje a ted teda po 13letech se ani nenamahali nam doručit psaní poslali nam to na trvalou adresu na obecní uřadkde nejsme přitom ze soudu věděli kde se zdržujeme a OSSZ to nevi připada mi to podivne pořebovala bych vědět jaka je promlčeci lhuta protože paní ze socialky mi psala že promlčecí lhuta se na toto nevztahuje Díky za odpověd protože mame jine zavazky a ted jsme v existenční tisni Hana Radova

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na toto nelze jednoznačně odpovědět.
Nechápu to usnesení o propadání majetku.
Pokud má někdo právoplatný rozsudek, není promlčecí lhůta. Pokud je věc u exekutora, není promlčecí lhůta.
Promlčecí lhůta běží jen od data dluhu po podání žaloby a to je různé, od tří let, po deset let.

Další odpovědi
ivzez

Uvádíte moc málo informací, situaci nelze posoudit.

Zastavení řízení je něco jiného než ukončení řízení.
Pokud jde o exekuci → ta člověku „visí na krku“, dokud ji zcela nesplatí.

Změnu adresy jste byli povinni OSSZ iznámit do 8 kalendářních dnů
(stejně jako všechny změny úřadům, zdravotní pojišťovně apod.)
Úřady jsou povinny doručovat na adresu posledního známého trvalého pobytu.

S odpovědí Raibeka souhlasím, jenom poopravím jeden obrat:
rozsudek může být pravomocný (rozsudek nabývá právní moci),
nikoliv „právoplatný“.

_______

Poradila bych obrátit se se všemi podklady na právníka,
který má s podobnými případy zkušenosti.

mysak688

Ano rozsudek byl v roce 2004 a exekuce přišla 25.11 2017 tedy po 13 letech od rosudku takže nevím proč čekali dlouhych 13 let ale díky za odpověd Hana Radova