I am devil

Maminka si přála,abychom měli ve škole dobrý prospěch. – druh vedlejší věty ?

Doplňuji:
já vím jak se na ni zeptat,jen neumím určit podmětnou ,a nejsem si jistý jestli je to podmětná nebo předmětná

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se zeptat. Co si maminka přála? Určitě vedlejší větu už není těžké.
Doplňuji:
Vedlejší věta zastupuje větný člen věty hlavní. V obou větách je podmět. .

Otázky pro rozpoznání věty podmětné.

1. pádová otázka – Kdo? Co, Jaká věc?

Otázky pro rozpoznání věty předmětné.
Pádové otázky, kromě 1. pádu. Koho, co? Jakou věc?

Další odpovědi
BaRuNiCe

Zeptej se: přála si CO? → koho, co → předmětná ;)

RadkaH

Vedlejší věta předmětná :) – koho co? si přála a podmětná je otázka kdo? co?