jirka F

Máme se začít více bát komárů?

více článek:https://brno.id­nes.cz/komari-zapadonilska-horecka-virus-jizni-morava-f5k-/brno-zpravy.aspx?c=A180619­_409501_brno-zpravy_dh

Prý přenáší pro lidi jako já a další s oslabenou imunitou smrtící horečku máme se tedy mi s oslabenou imunitou a i lidé se zdravou bát natolik že ani z domu nemáme vycházet.

zdroj obrázku:https://pixaba­y.com/cs/kom%­C3%A1r-mal%C3%A1rie-%C5%A1t%C3%AD­pnut%C3%AD-hmyz-krve-1548947/

Nejlepší odpověď
Kepler

Já se bát nemusím, páč mám silnou přirozenou imunitu. Jen ať si píchne, okamžitě zahyne. Boj s valašskú slibovicú ešče nikdo nevyhrál, enem Valaši jednúc remizovali!
Ne není to žádná pudel, africké druhy se opravdu stěhují přes Středomoří do střední evropy. Poprvé jsem se vyděsil, když mi přes ventilačku přistály v pokoji 6cm mrchy. Asi sarančata, či co. Byla tak vysílená, že když padla na parkety, myslel jsem si že je to tužka.

Další odpovědi
Ušel ventil

Tak na Nově bylo ,že ho chytli s tou Nilskou nákazou u Lednických rybníků ,pět kilometrů od Břeclavi ,
takže nezbývá než nakoupit repelenty ,jiná ochrana neexistuje ,
a nejhorší průběh nemoci prý lze očekávat u lidí nad 65 let ,
za chvilku bude riziko jít do přírody , klíštata začnou lítat atd.

marci1

Nějaké riziko existuje, ale musíme se chránit. V odkazu, který uvádíš „https://brno­.idnes.cz…“ radí odborník použití kvalitního repelentu (viz nahoře v otázce). 🙂
„Zatím v Česku nevíme o případu, že by se západonilská horečka přenesla z komára na člověka. Riziko ale existuje a každý by si měl pořídit kvalitní repelent.“
Zdroj: https://brno.id­nes.cz/komari-zapadonilska-horecka-virus-jizni-morava-f5k-/brno-zpravy.aspx?c=A180619­_409501_brno-zpravy_dh

yuko

Cetla jsem to, ale je to napsano jako poplasna zprava. Vsude na nas muze neco nebo nekdo cihat. S tim asi nic nenadelame.
I chripka muze byt pro cloveka s oslabenou imunitou smrtelna.
To bychom nemohli vyjit z domu, jet na dovolenou. A nebo si muzete rict, ze jet na dovolenou do Afriky je stejne riziko, jako prozit dovolenou v CR. Nezacnu se komaru vice bat. Stipne, stipne, on to neprezije, ale ja ano 🙂

mosoj

No bohužel nezbyde nic jiného než si na nebezpečí zvyknout. Bude jich ale přibývat! Když jsem byl na Urale tak tam bylo takových komárů, že repelent nezabíral a tak jsme používali BIOLIT!! Můj syn ale stejně něco chytil a měl to jen tak tak!!!

Tam v tajze byly takové pavučiny, že když do nich člověk narazil tak ho vrátily zpět.

Kryšpín

Občan rovněž také ovčan, neboli tvor platící daně musí být stále trochu vyděšen, poté se lépe vládne

jirka F

Děkuji za radu marci1 asi jsem si nepřečetl vše:).Nicméně riziko bohužel existuje a právě proto je tady tato otázka.