relux

Mám v malém akvárku 2 rybky (skaláry) bez okysličovadla. Jak často mám měnit vodu a krmit je?

Děkuji za odpověď s přáním hezkého dne, relux.

Nejlepší odpověď
www

Rozhodující je nejen počet litrů, velikost ryb, ale také množství živých rostlin.
Musíš to zkrátka vyzkoušet. Pokud budou rybky čerpat vzduch z hladiny, mají málo kyslíku.
Zkušenost
Doplňuji:
Krmení je pak nejlépe v malých dávkách, denně tak, aby jen minimum padalo na dno.

Další odpovědi
terry

Co to přesně je – malé akvárko? Skaláry mají rádi vyšší vodu. Vodu měnit podle potřeby, ale ne celou, max 2/3.
Krmit denně – ale přiměřeně. Pro 2 rybky to bude troška.

marci1

Do akvária bez okysličování se nejlépe hodí ryba betta bojovnice. Ta dýchá na hladině. Myslím, že pro skaláry není takové akvárium vhodné, ale nejsem odborník.