bramburek

Mám určené dobře větné členy?

Kamarádův otec se často vracel z práce domů nemocen.
Kamarádův = přívlastek shodný, závisí na Pod. jm. Otec
Otec = podmět
často = příslovečné určení způsobu závisí na slovesu se vracel
se vracel = přísudek
z práce = příslovečné určení místa, závisí na slovesu se vracel
domů = příslovečné určení místa, závisí na slovesu se vracel
nemocen = doplněk, závisí na otec a na vracel se

Mám to dobře nebo zde mám nějaké chyby.
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem gibina1997.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se znova zamyslet nad příslovečným určením „často“? Nahraďte je jiným výrazem.
Jak se vracel? např. potichu, pěšky …

Jinak správně.

Doplňuji:
Omylem jsem klikla a nedokončila myšlenku.

Zkuste se znova zamyslet nad příslovečným určením „často“? Nahraďte je jiným výrazem. a zjistite, zda jde opravdu o vyjádření způsobu.

Jak se otec vracel? Často – nikoliv., Mohl se vracet pěšky, potichu.

Takže se vracel domů často, občas, denně atd.

Další odpovědi
quentos

podle mého názoru je „často“ příslovečné určení času (lze se zeptat „jak často“? – Často. Ptát se na „často“ otázkou „Jak?“ příliš smysl nedává). Srv.: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-zelvu-si-poridit-domu
Jinou chybu jsem nenašel
Doplňuji:
omluva za chybný odkaz, měl to být tento http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Přís­lovečné_určení