panxnotdead

Mám to správně? Pojištění..

Pan Novák má čistý měsíční příjem 27 000,–. Pokud by byl v pracovní
neschopnosti, pobíral by nemocenskou ve výši cca 16 200,–. Chce si sjednat v pojistce denní dávku pro případ pracovní neschopnosti. Na jakou částku by měl mít nastavené pojištění pracovní neschopnosti, aby se dorovnal jeho měsíční příjem? Mě to vychází na zhruba 10800,– je to možný?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ale zde počítáš s měsíčním příjmem a k tomu pleteš denní dávku.
Pokud bych to vzal jen tak zhruba, tak 27000/30=900 je denní plat
16200/30 (zřejmě měsíční nemocenská)=540
900–540=360 denní dorovnání příjmu
Ale jak říkám je to opravdu hrubý výpočet jen od voka-jak se říká.

Cecil

360,– denně.