Mam tedy ridičák na A kdyz mam jen B?

už rok mám ridičák na auto. Ale ted chci koupit aspon skutr do 50ccm.A tak jsem myslela ze kdyz mam B tak i mam na neco malyho.Ve škole mi to taky ríkali ze mam i na mopeda,i když jsem žádné jízdy na takovym nedělala.A v pru­kazu to nemám označeno,jen mam na auto.Tak nevím, zda teda automaticky mam na mopeda a nemusim to mit oznaceny, i kdyz možná obrazek na to tam je, ne?Někdy to platilo a někdy ne.

Nejlepší odpověď
mosoj

Máte-li B, máte oprávnění i A1. To jsou motocykly do 125 m3 a 12 kW.

Další odpovědi
Greneia

Nikoliv, to už neplatí, pokud máte řidičák B a chcete motorku, byť do 50ccm, je třeba si na ni udělat řidičák. Mám řidičák od roku 2001 a už od té doby, co přišly ty šílený testy, tak upravili i tohle. Čili není to jako dříve, kdy si člověk udělal „béčko“ a měl i mopeda.

A zní to logicky, jak může mít někdo automaticky řidičák na motorku (i když do 50ccm se moc za motorku považovat nedá), tak způsob řízení je absolutně odlišný od os. automobilu. Takže dříve vymysleli pěkný nesmysl. Starším řidičům i po převodu ŘP to zapsali a zůstalo.

cukrar

zákon 361/2000
§81 (4) Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení

  1. motorových vozidel, s výjimkou vozidel uvedených v odstavcích 2, 3 a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg,
  2. traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
  3. jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost [2] motorového vozidla.

můžete A1

nabubindes

ty v tom máš takový guláš, že do te autoškoly se přihlas k reparatu…

mosoj

Přisvé odpovědi jsem vycházel z toho , že jsme si s manželkou nedávno měnili řidičský průkaz a manželce tam vyznačili B i A1 ač na motocyklu nikdy neseděla.
Pokud nově to A1 již neplatí, tak ale platí to AM to jest motocykl s konstrukční rychlostí do 45 km.

mosoj

http://www.au­toskolazmolik­.cz/skupiny-ridicskeho-opravneni