dust8

Mám šroubovák na notebook, ale šroubky se protáčí a nechcou vylézt, takže jak na to, aby vylezly? Nějaké fígle?

Co děláte, když se vám protáčí šrouby/šroubky a nechcou ven? Další věc pokud se šroub protáčí, ale nakonec se nějak silou povede vyšroubovat, tak půjde pak vůbec našroubovat zpátky, nebo se tím šroubovaním protáčejícího šroubku zničí závit? Nejradši bych to svěřil odborníkům, ale třeba je to zbytečné a není třeba za to platit.

Jenom bych vyčistil větrák od prachu. Už jsem našel štěteček. Nakápnul bych i něco do ložiska větráku, ale nemám tušení co, abych to ještě neoddělal. Olej na kola a šicí stroje asi není vhodný, co? Mám tu však vazelínu. S ní to udělat? ;)

Odpovědi
dubraro

1/ Máš šroubovák vhodného druhu a velikosti?
2/ Někdy jsou šroubky úmyslně tak tvarované, aby z krytu nevypadly a nepoztrácely se.
3/ Zkus magnetický šroubovák.
4/ Nemáš-li magnetický šroubovák, zkus Rodigo.
5/ Nemáš-li ani to, otoč přístroj po povolení šroubků, tak, aby šroubky vypadly vlastní vahou. Pozor, abys je nepoztrácel.
5/ Na čištění od prachu budeš potřebovat spíše vysavač, ideálně s úzkou hubicí.
6/ Ventilátor nemaž vazelínou, olej na šicí stroje bude lepší. A jen kapičku.

Nevím, jestli je úplně vhodné pouštět se do opravy notebooku, pokud nemáš dostatečnou mechanickou zručnost a zkušenost s triviálními úkony, jako je šroubování šroubku nebo mazání ložiska.

Dochy

Viděl bych to na bod 2 od dubrara… Spousta šroubků v NTB bývá „neztratitelných“ – takže je vyšroubuješ ze spodního dílu, ale na vrchním zůstávají a nejdou vyndat.

jáára

A to ten blázen určitě nezná šrouby pod klávesnicí, ani jak ji sejmout.