kerod60

Mám si přepsat celý sešit nebo pokračovat s přeskočenými kapitolami?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Jak se ti to zdá nejlepší. Jak píše Edison, tak psaním si to docela dobře vštípíš do paměti (ale jen za předpokaldu, že vnímáš to, co píšeš.. často můžeš totiž psát, respektive opisovat jen tak automaticky, zvlášť když máš např. pustěnou televizi nebo hudbu. V tom případě to sice opíšeš, ale moc se to nenaučíš).

Pokud ti chybí jen některé kapitoly, tak si je napiš na papíry a ty pak vlož/nalep k jednotlivým stranám do sešitu, kde ti chyběji. A pokud nezbytně nelpíš na chronologii, tak si ti chybějící kapitoly opiš zvášť někam jinam – na papíry nebo do zcela samostatného sešitu.

Pokud nechceš ani si sešit vést nemusíš – záleží, co ti nejvíc vyhovuje a z čeho nebo jak se nejlíp učíš.
(Pokud se na to podíváme z jiné strany, tak opisování celého sešitu může taky být velká ztráta času. Ale příjde na to, jestli to k něčemu bude atd. Musíš to zhodnotit a najít nejlepší řešení).

Ne, že bych se na škole bůhvíjak učil, ale když už tak mně nejvíc vyhovovalo učení z učebnic… protože např. v ekonomii nebo i v jiných předmětech jsem vpodstatě opisovali celou učebnici (učitelka tvrdila, že nám diktuje „to nejdůležitější,“ ale stejně jsme opisovali skoro všechno). Já jsem se učil z učebnice tak, že jsem si to párkrát pročetl nebo jsem si udělal své vlastní poznámky – výpisky toho skutečně nejdůležitějšího.. v bodech a kategoriích.

P.S. Jestli máš problém se odhodlat k učení a k celému domácímu samostudiu, jak už jsi psala, tak si to nestěžuj. Víc úkolů, povinností by mohlo znamenat, že to budeš víc odkládat a odbývat. Radši si to naopak celé zjednoduš. Opisování celého sešitu/ů by tě mohlo odradit. Stejně si je teď určitě nepotřebuješ vést, když nemáš školu.
Ale pokud by se ti vážně hodily a zdálo se ti to tak lepší, tak to samozřejmě udělej

Další odpovědi
Edison

Přepsáním se to i naučíš. Utříbíš si učivo. Já sešity nevedl prakticky vůbec, na něco jen sporadicky.