Lenjička

Mám si koupit do notebooku originální baterii? Nebo jsou dobré i kompatibilní od jiných značek?

Mám notebook Toshiba Satellite A300 a potřebuji si koupit baterii. Stará přestala fungovat.
Na originálních stráknách Toshiby se vážně nevyznám a nevím, kde jinde sehnat originální baterii.
Našla jsem alternativní, ale nevím jestli mám věřit těm značkám. Máte někdo s těmito bateriemi zkušenosti? Vydržely Vám?
Přemýšlím o této: http://www.no­tebooky.com/de­taily/un/318191-toshiba-baterie
Doplňuji:
No ale notebook není foťák, že 🙂 Vy byste mi doporučil jít tedy do alternativní?

Nejlepší odpověď
mosoj

Neoriginální aku se na př. do foťáků i do mobilů používají zcela běžně.
Vzhledem k cenovému rozdílu mezi orig. a neorig. se koupě většinou vyplatí, ale je to vždy krok do neznáma.
Foťák nebo notebook, rozhodující při koupi je cena AKU.
Já mám třeba foťák za 22 000 Kč a používám neorig. AKU.
Doplňuji:
ZUde je porovnání cen. Je tam i vysloveně originální AKU. Ostatní záleží na vás.
http://www.srov­nanicen.cz/q/Ba­terie%20Toshi­ba%20PA3535U-1BRS/?min=1260

Další odpovědi
niemand

Ano, kolega se Vám snaží naznačit, že i neoriginální baterie může posloužit. Jen nechce na sebe vzít břemeno zopovědnosti v případě, že nebudete spokojena.
Pokud jde o mně, tak ano, kupte i neoriginální.
hezký den

mosoj

Vybírejte také podle kapacity. Delší výdrž by měla mít ta s vyšší kapacitou v mAh.

fortin

http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=akumula­tor+Toshiba+Sa­tellite+A300 Koukám že akumulátor za 600,– se dá prodat i za 3000,–

mosoj

Bohužel u neoriginálních AKU se stává, že výrobce kapacitu nadsazuje. Jak říkám vždy je to krok do neznáma. Snad se ozve někdo kdo má nějaký typ odzkoušený.

fortin

OK. Odešla mě tahle http://img.na­dapenny.com/t20/111­03/nadap165145579­590230.jpg a chci jednotlivé akumulátory vyměnit. Proto jsem odlepil krycí štítek abych se podíval co tam bude pasovat. Chci to rozdělat a použít některé články z jiných akumulátorů po proměření. (Dole na baterii je tlačítko indikace nabití s pěti LEDkami.)

Podle mě tedy zvolit cestu Mosoje, nebát se a sehnat levnější. Výrobci notebooků chtějí samozřejmě prodávat svoje baterie ale proč to kupovat od nich?