22aa

Mám set top box strong SRT 5203, a fungují i ovladače od jiných výrobců. Jak je to možné?

Dobrý den.
Mám letitý set top box strong srt 5203, a když něco zmáčknu na ovladači Gogen nebo Sencor, tak reaguje na povel.
To samý i ovladač Sencor.
Prosím, jak to naprogramovali, že obě originální ovladače fungují i na boxy od jiných výrobců?
Voni vynalezli způsob, jak nekupovat univerzal a že vymysleli nějaký trik jak ušetřit, nebo co?
Děkuji moc.

Odpovědi
Arne1

Je pravděpodobné, že více firem používá stejné čipové sady. Čipy pro IR ovládání jsou do jisté míry univerzální a tedy všude kde se příslušný čip použije bude stejné. Může se lišit například počet funkcí, některé mohou být nevyužité.
To platilo vždycky. Například kdysi dávno, dálka od TV Salora byla schopná ovládat některé české televizory , jenom nefungovalo tlačítko pro desítky kanálů.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak existuje několik skupin výrobců, kde v rámci skupiny používají podobné sady příkazů (většina příkazů shodných a liší se třeba jen na několika tlačítkách). Kódy které se posílají jsou poměrně krátké, aby se co nejméně projevili chyby při výpadku signálu (třeba pohyb ruky s ovladačem) a proto je jen omezený počet možných kódů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.