Danča84

Mám salko otevřít před nebo až po uvaření?

Ahoj, mám recept na krém: „Vaříme jednu plechovku Salka 2 hodiny a necháme do druhého dne vychladit. Vyšleháme 250 g másla, přidáme Salko a podle chuti rum.“ Nepíšou tam ale, kdy se ta plechovka má otevřít, jestli před nebo po uvaření. Vypadá to že až po, ale nerada bych aby mi to explodovalo:-) Děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Po uvaření a vychlazení. A krém je dobrota.

Další odpovědi
dědapetr

Dcera mě řekla nechat zavřený,že se to trochu vyduje a jak to bude chládnout tak se to vrátí.
Doplňuji:
V obchodě ALBERT to salko prodávají jako karemel hotový.Tak že už ho nemusíte vařit.

pokazdejinak

otvírat až po… :) uvařené salko je nejjednodušší způsob výroby karamelu – mňam

elektrikář

Po uvaření a zchlazení jinak jej budete mít na stropě a moc si ze spálenými ručičkami nepochutnáte.

hanulka11

dnes se už koupí karamelizované salko. nemusíš se s tím vařit a chuť je stejná

http://www.ro­dina.cz/nazor15049759­.htm