Michaela86

Mám přítele ve vězení a máme spolu postižené dítě. Je možné na základě toho zažádat o propuštění? Sama mám zdrav. potíže

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Určitě bych to zkusil! Hodně ale asi bude záležet, jestli vašeho manžela propustí, za co vlastně sedí. Jestli to je něco malého, myslím si, že by ho měli pustit. Zkuste napsat i Klausovi o milost.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom , za co byl trest uložen, jak velká část trestu ječtě zbývá. Požádat jistě lze, ale kladné vyřízení nebývá ažtak častá. Dálší možností je požádat o dočasné přerušení trestu.

Terryle

Jak říkají ostatní, určitě jde o to, za co přítel sedí a kolik si už odseděl. Možná bude záležet i na jeho chování ve vězení.
Napadá mě, že pokud budete dávat žádost o milost nebo o odklad trestu a pokud bude chtít přítel po propuštění pracovat, ať si zkusí orientačně něco sehnat už předem z vězení – třeba jenom příslib toho, že by ho někdo byl ochotný zaměstnat. Já vím, že to není lehký a že po propuštěných vězních se zaměstnavatelé zrovna nevrhají… ale kdyby se mu něco podařilo, určitě by to byl projev snahy o „polepšení“ a zároveň i určitá záruka, že se bude snažit vést slušný život. Ono je asi vždycky lehčí nesklouznout zpátky do průšvihů, když máte práci a nějaký peníze..

standa

Vámi zmiňované důvody jsou samy o sobě nedostatečné pro zmiňovanou žádost o propuštění.

Zásadním momentem je délka již odpykaného trestu…,protože v okamžiku, kdy bude mít přítel ´odsezenou´ půlku trestu může žádat o podmínečné propuštění.

A pokud do této žádosti uvede vámi zmiňované důvody a přitom během výkonu trestu neudělal žádnou ´kravinu´, tak by TO mělo vyjít.

btw. s žádostí o milost to samozřejmě můžete zkusit, ale jsem bohužel skeptický ☹

dědapetr

Pokud nejste manželé tak to půjde těžko.Ale zkusit se má vše třeba to vyjde.

colombo3

Určitě,vzpomeňte na toho cikána,co ho pustili z lochu kvůli dcerce, a ta jeho žádný špatný zdravotní stav neměla a taky nešel do práce,jen byl jako podpora,tak co by to nešlo u druhého.Zkuste a trvejte,že na to sama nestačíte.Trest soud klidně může změnit na podmínku.