Katusa

Mám přesadit bylinky (petržel, bazalka) ze supermarketu koupené v květináčku dpo větších květináčků?

Nebo to nemá smysl a jen bych jim tím ublížila? Jaké máte zkušenosti s bylinkami ze supermarketu? Přežívají, nebo po otrhání odešly do věčných lovišť?

Nejlepší odpověď
WeeBear

S hanulkou výjimečně souhlasit nemůžu. I když jsem koupila bylinky v supermarketu, automaticky jsem přesazovala do větších květináčů (když sundáš plastový květináč, tak sama uvidíš, že kořínky v 98% se už nemají kam „hnout“). Některé mi vydržely i roky a rostly opakovaně. Tudíž si myslím, že to smysl opravdu má.
A nemáš jim jak ublížit. Pokud přežily období v supermarketu, převoz… Tak už není moc věcí, co by mohlo být horších.

Další odpovědi
sevos

Kdysi jsem koupil v Hypernově rozmarýnu,přes léto jsme ji měli na zahrádce,přes zimu na chodbě a tak dokola,Dnes je to keříček.

briketka10

koupené bylinky by se měly ihned přesadit WeeBear má pravdu :))
zdroj :
http://hobby.id­nes.cz/zive-bylinky-ze-supermarketu-ihned-presadte-jinak-nevydrzi-pli-/hobby-zahrada.aspx?c=A090121­_134738_hobby-zahrada_mot

venkovan

Prakticky přesazuješ rostliny s balem – není co zkazit. Ale co se možná stane – z kupované zeminy se ti vylíhne mnoho mušek protivek. Když můžeš – dej den před přesazením novou zeminu propař cca 20 minut. Ale zeminu z kořínků sazenic neodklepávej – poškodila bysi kořínky.
Doplňuji:
A když budeš otrhávat – tak jen přiměřeně – ne najednou celou rostlinu. třeba ji najednou sestříhni, ale nech alespoň kratší stonky s nějakými lístky.

hanulka11

jsou rychlené -většinou je to na jedno použití

pizlicka

urcite resadit,kdyz je vyklopis z kvetinacku,pocho­pis.malo hliny,malo zivin.

elektrikář

V zahradnictví je přiživují hnojivou zálivkou proto v květináči není skoro žádná hlína. Pro náklady na dopravu. Vždy přesadit.