Avatar uživatele
Katusa

Mám přesadit bylinky (petržel, bazalka) ze supermarketu koupené v květináčku dpo větších květináčků?

Nebo to nemá smysl a jen bych jim tím ublížila? Jaké máte zkušenosti s bylinkami ze supermarketu? Přežívají, nebo po otrhání odešly do věčných lovišť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? terry, briketka10 před 4133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

S hanulkou výjimečně souhlasit nemůžu. I když jsem koupila bylinky v supermarketu, automaticky jsem přesazovala do větších květináčů (když sundáš plastový květináč, tak sama uvidíš, že kořínky v 98% se už nemají kam „hnout“). Některé mi vydržely i roky a rostly opakovaně. Tudíž si myslím, že to smysl opravdu má.
A nemáš jim jak ublížit. Pokud přežily období v supermarketu, převoz… Tak už není moc věcí, co by mohlo být horších.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sevos

Kdysi jsem koupil v Hypernově rozmarýnu,přes léto jsme ji měli na zahrádce,přes zimu na chodbě a tak dokola,Dnes je to keříček.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

koupené bylinky by se měly ihned přesadit WeeBear má pravdu :))
zdroj :
http://hobby.id­nes.cz/zive-bylinky-ze-supermarketu-ihned-presadte-jinak-nevydrzi-pli-/hobby-zahrada.aspx?c=A090121­_134738_hobby-zahrada_mot

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Prakticky přesazuješ rostliny s balem – není co zkazit. Ale co se možná stane – z kupované zeminy se ti vylíhne mnoho mušek protivek. Když můžeš – dej den před přesazením novou zeminu propař cca 20 minut. Ale zeminu z kořínků sazenic neodklepávej – poškodila bysi kořínky.
Doplňuji:
A když budeš otrhávat – tak jen přiměřeně – ne najednou celou rostlinu. třeba ji najednou sestříhni, ale nech alespoň kratší stonky s nějakými lístky.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jsou rychlené -většinou je to na jedno použití

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

urcite resadit,kdyz je vyklopis z kvetinacku,pocho­pis.malo hliny,malo zivin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

V zahradnictví je přiživují hnojivou zálivkou proto v květináči není skoro žádná hlína. Pro náklady na dopravu. Vždy přesadit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek