sur

Mam prac. pomer na dobu neurčitou a od listopadu nastoupím invalidní důchod. Může mně dát zaměstnavatel výpověd?

Odpovědi
Michal Kole

V invalidním důchodu se pracovat může, ale pak ztrácíte nárok na ten důchod, protože když můžete pracovat tak jej logicky nepotřebujete.

Podle mě Vás nemá právo vyhodit, navíc má na Vás nějakou slevu na dani, ale zase s tím má víc administrativy.

standa

Může, ale…

Z otázky není zřejmé, zda by případná výpověď byla ze strany zaměstnavatele podávána v souvislosti s vaším zdravotním stavem.

Zaměstnavatel vám samozřejmě může dát výpověď, ale musí pro to mít důvod dle zákoníku práce (§ 52 nebo § 55).

Osobně si myslím, že pro zaměstnavatele bude výhodnější*), když pracovní poměr ukončíte ´dobrovolně´ odchodem do důchodu 🙂

*) tedy pokud zaměstnavatel zvažuje, zda by vás z různých důvodů nepropustil již nyní a nemá pro výpověď moc argumentů…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx