Marťas Q9

Mám povinnost vystavit zákazníkovi vyšší počet účtenek?

Přijde-li ke mě zákazník, který si koupí např. 10 položek, s tím, že chce za každou zvlášť 1 účtenku (tzn. celkem 10 účtenek), mám povinnost tak učinit, nebo mohu odmítnout a vydat mu pouze 1?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, může. Je to jako kdyby přišel 10×. A také to je ochota prodávajícího.

Další odpovědi
anonym

Pokud se obáváš toho že někdo bude chtít rozepisovat svůj nákup na více účtenek kvůli EET loterii, tak na to existuje celkem účinné opatření. Jeden účastník loterie bude moci zařadit maximálně jednu účtenku od konkrétního prodejce denně. Nemělo by tedy docházet k tomu, že lidé budou chtít rozepisovat nákup na víc účtenek jen aby zvýšili své šance v loterii, protože takto si vůbec nepomůžou.

Jinak je to jen na tvé dobré vůli, tvoje povinnost je vydat platný doklad, a to splníš když vydáš za celý nákup jen jeden. Vše ostatní je jen tvá dobrá vůle, tedy můžeš a nemusíš takovému požadavku vyhovět.

ivzez

Podle mne dost dobře odmítnout nemůžete. Pokud někdo
nakupuje pro více lidí (např. pro sousedy, příbuzné apod.)
nebo účelů, potřebuje ke každé položce samostatnou účtenku,
aby ji mohl s nákupem předat (zvlášť zaúčtovat).

Kdybyste mi toto odmítl, odebrala bych devět položek
z košíku a postupně bych uskutečnila 10 nákupů…

ivzez

Nebo bych šla nakoupit tam, kde si zákazníka více váží.