Klára K.

Mám pořád vtíravý pocit, že se na mě celé moje okolí spiklo a něco plánují. Jak se tohoto nepříjemného pocitu zbavit?

Vím, že to není pravda, ale od včerejška se všichni v mém okolí začali chovat jinak, mamka, kamarádi…
Cítila jsem se divně už po tom, co mi na Faceboku přišla od někoho zpráva „ahoj, už to víš?“ Tak já napsala jakože co mám vědět? a odpověď zněla „tak nic ahoj“ To mi začalo vrtat hlavou, a pak jsem měla ještě takovej… psychologickej? rozhovor s jedním klukem, a dneska zase další rozhovor s kamarádkou, prostě mi přijde, jakoby se mi ostatní snažili něco nenápadně provést, a protože se mi to už jednou stalo (mysleli to sice dobře, ale to je dlouhý příběh), a já si toho tenkrát nevšímala, jsem tentokrát ostražitá a pořád ve střehu, což mě ale vysiluje a stresuje. Jak se toho zbavit? Logika mi říká,že je všechno v pořádku, co nejhoršího by se mohlo stát? Ale mám pořád v sobě ten hlodavý pocit, že tady něco nehraje, že ostatní ví něco, co já nevím, a chci se to dozvědět!

Odpovědi
marci1

Tak se zeptej maminky, třeba Ti to prozradí. 🙂

Agneta

Klárko, nejdřív si vem mašli, aby tě našli:D
Jako já vím, že to všichni vědí, ale prostě jseš hrozně chytrá, hodně lidí neví o čem se s tebou mají bavit, si myslej že jen o hadrech a make-upu:DDD
Hele až budeš stará a bude ti pětatřicet, tak už to budeš brát jinak:DDD

huxa

Všechny je povraždit. A nebo se jich zeptat, co před tebou tají. Nebo počkat, po čase bys na to měla nějak dojít.

Chtěl bych mít tvé pocity, mne logika zase říká, že téměř nic není v pořádku, ovšem takový ten hlodavý pocit tvrdí, že téměř vše by v pořádku mělo být…

Strange

je to z vyčerpání. hlídej se a když budeš cítit stejný pocit jak to popisuješ, zalez a odpočívej. unavený mozek vnímá okolí trochu posunutě, takže zalézt do kutlochu.
jinak by šlo o schizofrenii.

Nevíteto?

To je těžký, když nevím co se ti stalo „tenkrát“ (když to mysleli dobře). Dala si tenkrát rázně najevo, že se ti to nelíbilo? Buď někoho musíš donutit, aby ti to řekl, nebo si toho nevšímat a nechat se „překvapit“, snad před tebou i tvoji vlastní rodiče netají něco strašného, co bys měla vědět… 🙂

ivzez

Agneto,
zajímavá představa o stáří…

Agneta

je to ironicky pro toho, kdo tomu rozumí (90–60–90, Iva Pazderková, buďte blond):DDD