Avatar uživatele
alesruza

Mám platový výměr na plný úvazek na ZŠ 32120 Kč hrubého. Jsem ale zatím jen Bc. Dostanu tedy menší mzdu?

Zajímavá 0 před 228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Mzdový výměr je písemný dokument, kterým zaměstnavatel určuje výši mzdy zaměstnance, pokud tak nebylo učiněno jiným způsobem (pracovní smlouvou, vnitřním předpisem). V dokumentu musí být uvedeny informace o způsobu odměňování a o termínu a místě výplaty mzdy.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mzdov%C3%BD_v%C3%BDm%­C4%9Br

Stanovení mzdy mzdovým výměrem
https://dostup­nyadvokat.cz/blog/mzd­ovy-vymer
Po doplnění vzdělání se Vám mzda navýší, minimálně, podle tabulek.
Udivuje mne Vaše otázka. Od Bc. bych očekávala
samostatnost, ve vyhledávání informací a nějaký ten „obecný přehled“.
Je s podivem, že Vás ZŠ zaměstnala, Podle mne předčasně. Pokud byste měl vzdělávatmé děti, přílišnou důvěru bych, k Vašim schopnostem neměla ;-/
Jestli máte ten titul ze státní školy, tak, to tedy „nazdar hodiny.“
Ale jeden z ministrů školství se vyjádřil v tom smyslu, že to co chrlí pedagogické fakulty po roce 1993, za mnoho nestojí.
Celý ten školský systém je postavený na hlavu. Žák i pedagog, umí všechno a nic.
Zbytečných informací/předmětů, spousty. o důležité, nikde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Pokud budeš pracovat jako státní zaměstnanec, tak platí, že čím máš vyšší vzdělání, tím máš vyšší plat. Výše tvé gáže ovlivňuje i tvá praxe.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, obvykle platy učitelů základních škol závisí na jejich vzdělání. Pokud jsi Bc., tedy bakalář, tvůj plat může být nižší než plat učitele s magisterským nebo doktorským titulem. Procentuálně se to liší na základě určitých faktorů, ale většinou jde o snížení o 10–20%.

Nicméně je důležité si uvědomit, že kromě vzdělání, faktory jako zkušenosti, dovednosti a další specializace také ovlivňují plat. Doporučuji se poradit přímo se zaměstnavatelem nebo odborovým zástupcem, aby jsi měla jasnější představu o svém konkrétním případě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Nevěřím tomu, že by se takto ptal vysokoškolák.

Nový příspěvek