elektrikář

Mám pevný internet přes tel. linku. Soused by se chtěl přeze mně připojit.

Jde to po kabelu nebo jem přez Vifi a mouhou jej pak oba používat najednou. Je potřeba nějaká zvláštní vysílačka ????
Doplňuji:
Modem má anténu vzdálenost bude asi 20m přecházelo by to asi 3 nebo 4 cihlové zdi.

Nejlepší odpověď
Tombik

Ahoj. Mohli byste být oba připojeni ve stejnou chvíli, to není problém. Zkus si ověřit, zdali má tvůj modem anténu – pokud ano, jedná se nejpravděpodobněji o adsl modem i tzv. router (směrovač Wifi signálu). Můžeš to udělat tak, že zapneš wifi a tvůj přátel se připojí, zatímco ty budeš připojen (asi jako doteď) přes kabel (LAN). Pokud tvůj modem nemá wifi, tak ho můžeš dokoupit (dokoupit router) anebo se tvůj přátel může připojit přes další LAN kabel. Ten má ale určitou délku, takže by musel být blízko u tebe nebo by sis musel pořídit nějaký opravdu dlouhý (i takové však existují).

Další odpovědi
Jsemtady

Standartní adsl modem má 4 konektory pro klasický síťový kabel, čili po kabelu tam můžete být připojeni až 4. Jinak je možné zapnout wifi pokud ji váš modem obsahuje a soused si na to sežene přijímač (anténu s krabičkou). Jinak sí´tový kabel má rozumnej dosah cca 200m, wifi může mít dosah vyšší pokud budete mít lepší anténu.
Doplňuji:
Na 20m je lepší vrtat vrtat …

Hlada

Doplním kolegy.
Jde o to, jak je soused daleko, přes kolik zdí. S tou WiFi bych byl opatrný, abyste neutratili spoustu peněz za krabičky, které pak nebudou fungovat. Povolený výkon vysílače v routeru je 100 mW a to daleko neproleze, nehledě na zabezpečení sítě. Kdyby to šlo, tak drát je drát a kromě díry nic jiného nepotřebuje.

Na tak velkou vzdálenost nebude stačit výkon vysílače routeru. Museli byste použít opakovač.

chudst

Ja jen pro jistotu dodam: pokud bude soused stahovat, rozdeli se rychlost mezi vas oba – tj. vy budete stahovat nizsi rychlosti. (Pri beznem provozu se to nepozna, pri stahovani vyrazne.)