Tomáš Frank

Mám nárok na volno v zaměstnání, pokud umřel strýc z matčiny strany? A jak dlouho můžu být doma?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud si vezmeš dovolenou, tak ano. Neni to žádný přímý příbuzný. Nárok na volno ze zákona nemáš.

Další odpovědi
ivzez

Nárok na placené volno nemáte, ale rozumný zaměstnavatel Vám
na den pohřbu poskytne dovolenou nebo umožní náhradní či neplacené volno.

Případně můžete zkusit navrhnout, že si ten den napracujete.

Rokio

Souhlasím s Drapem.

Abys měl nárok na den volna, musel by ti umřít přímý příbuzný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Rokio, neopisuj!