simonka

Mám nárok na příspěvek na péči o osobu blízkou, nejsme-li oddáni, ale žijeme ve společné déomácnosti?

Přítel špatně šlápl a spadl na koleno (má roztříštěnou čéšku), je po operaci a cca za 10 dní pújde domů a on si sám nezvládne udělat jídlo, umýt se atd. Já pracuji na směny 12tky a nechat ho celý den samotného bez pomoci to nebude možné. Mám nárok na ošetřovné nebo nějaký jiný příspěvek?? Budu ho vozit na kontroly do nemocnice, na rhb a jiné. Na co mám nárok a kde žádat, jako vrátná mám jenom minimální mzdu a on také žádný zázrak. Děkuji.

Odpovědi
Ametyst

Já bych řekla, že ano, protože lidé, žijící určitou dobu ve společné domácnosti mají nová práva a povinnosti. Zkuste vyplnit formulář a uvidíte: https://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-davky/formulare-ke-stazeni/prispevek-pece/