LucieZas

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, když budu absolovat rekvalifikační kurz hrazený od ÚP?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano. Uchazeči o zaměstnání může dále poskytnout příspěvek na úhradu prokázaných nutných nákladů spojených s rekvalifikací (např. jízdní výdaje na cestu hromadnými dopravními prostředky, pojištění pro případ škody způsobené uchazečem o zaměstnání rekvalifikačnímu zařízení).
Dokonce je i vyšší podpora. Výše podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/rekvalifi­kace
Doplňuji:
Funna vloni byly změny a letos jsou taky. Dotaz zněl na rekvalifikaci, ne na podporu všeobecně. Koukni do debaty

Další odpovědi
Funna

u rekvalikace je dokonce ještě vyšší maximální částka (65% ze mzdy), kterou můžete dostat, než u „klasické“ podpory (jen 60% ze mzdy)…a je to další vyplácená částka peněz…tzn.klidně vám můžete skončit nárok na podporu a nebudete třeba už nic brát, ale jakmile budete zařazena do rekvalikace, budete dostávat další peníze, i když na „klasickou“ podporu už nárok nemáte…

LucieZas

Děkuji

anonym

pro Funna
První dva měsíce dostanou nezaměstnaní 65 procent průměrného čistého měsíčního výdělku z předchozího zaměstnání. Za měsíc mohou dostat maximálně 0,58 násobek průměrné mzdy v České republice, což v roce 2011 znamená nejvýše 13 280 korun.

Další dva měsíce klesne podpora na 50 procent dřívějšího výdělku a zbytek podpůrčí doby pak uchazeč dostane jen 45 procent.

Při rekvalifikaci se podpora zvyšuje na 60 procent dřívějšího výdělku,