gaja

Mám nárok na mareřskou dovolenou když jsem přes rok nepracovala?

Ahoj chtěla bych se zeptat zda bych měla nárok na mateřskou dovolenou, když jsem na uřadu práce ale nepobírám podporu? Přes rok jsem nepracovala, pouze brigádně.
Děkuji

Odpovědi
anonym

bohužel ne, kromě jiných podmínek tam je být účastna na nemocenském pojištění min. 270 dnů, tj. zaměstnaná. Brigáda by ti též nepomohla ani DPP. Ochrannou lhůtu 6 měsíců taky nesplňuješ, si přes rok mimo prac. poměr.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/ducho­dy-a-davky/socialni-davky/rodicov­stvi/materska/o-materske/