kvitek

mám na zahradě Vlaštovičník větší nevíte jak se dá zužitkovat?

Odpovědi
elkon

Pro laika nijak, pozor na tu bílou kapalinu, která se objeví např. po zlomení, je to jedovaté.

paul1

Také u nás se sem tam objeví, ale nevyužíváme ho (zatím). Tady jsou nějaké informace
o něm:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vla%C5%A1to­vi%C4%8Dn%C3%AD­k_v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD

Ametyst

Vlaštovičník je obvykle otravný plevel. Někdo používá tu žlutou kapalinu ze zlomených stonků nebolistů na potírání bradavic. Chce to ale velkou trpělivst jako u každé dlouhodobé kůry.

dr.luha

Léčí a posiluje játra, zlepšuje zrak a mají ho rády slepice.

Kryšpín

V malém množství se nechá také fetovat