Mám na zahradě kopřivy a nepříjemný plevel,čím to zlikvidovat, ale na zahradě je i pes.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

A ruce máš, Majere?

Další odpovědi
Deli

Také mám na zahradě psa a kopřiv byla plná. Vykopávám je systématicky už 3 roky i s kořeny. Co bývala kopřivová plantáž, je teď trávník, z něhož jsem letoš na jaře odstranila 5 malých kopřiv. Vykopávat i s kořeny, bývají pěkně dlouhé!

dědapetr

Posekat! Posekat! posekat!

Hykam

Na kopřivy stačí zahradu vyvápnit. Kopřiva má ráda kyselejší půdu.
Nebo můžete zkusit postřik Roundup biaktiv, v tomto případě ale doporučuji psa tak na 2 hodiny někam zavřít.

venkovan

Kopřivám stačí kosa a pravidelním kosením snížit obsah dusíku v půdě. Je dobre sekat když pes na zahradě není. Ostatní plevel to samé – sekat. Alespoň nepřeroste trávu.
Další varianty jsou i rekonstrukce porostu plochy.

ValkyraR

Sekat,sekat a zase sekat..a jako plus si můžete z kopřiv udělat výtečný kopřivový špenát nebo jiné dobré jídlo.Stačí jen listy spařit a pak už dle valstní fantazie. :)