Rocker

Mám na chalupě satelit,když prší,kostičkuje se obraz.Je to normální,nebo se jedná o poruchu?

Je to Skylink,mám jen neplacené programy.

Nejlepší odpověď
Jikra

O poruchu se nejedná.Záleží na tom jaký má průměr parabola(platí že čím větší tím vyšší zisk)a jak je pečlivě nastavená.Ovšem je třeba si uvědomit že signál z družice putuje tisíce kilometrů a s podstatně nižším vyzařovacím výkonem než pozemní signál tak že při extrémních povětrnostních situacích jako je husté sněžení nebo déšť muže dojít najen k mozaikování ale i k úplnému výpadku signálu.

Další odpovědi
tom004

Jestli,máš průměr paraboly 60 cm,stačí,vyměnit ji,za jinou,s větším průměrem.

led

Pri zvýšenej vlhkosti ovzdušia sa zhoršuje signáál.

natushka

tohle jsme také zažili a pozvali jsme si odborníka-ten nám řekl že je to v pořádku.při bouřce nebo pršení se prý trochu obraz kostičkuje,někdy se může televize úplně zaseknout.někdy ale tento problém přetrvá a vy musíte vypnout a znovu zapnout televizi (nejlépe ji vypnout z elektriky

Michal Kole

Je to způsobeno tím, že se skrz dešťové kapky špatně přijímá signál, voda působí něco jako zrcadlo nebo optický hranol a odráží elektromagnetic­ké vlny.

DDarent

Je to nižším přenosem signálu, čimž dochází k pixelizaci a tím k menšímu rozlíšení neboli ,,kostičkování'' protože to nemá dostatek přenesených informací nato, aby složil plně detailní obraz.