CTTON

Mám ještě šanci žít svobodně?

Rodiče jsou rozvedení, bydlím s tátou, toho teď čeká náročná operace může u toho i umřít, jde o to že akorát ukončuji školu, a pokud umře tak budu mít sice byt ale asi nic neušetřim, budu mít okolo 25000 Kč, nemusím platit nájem, ale mám šanci se časem osvobodit? Je možné časem ušetřit nějaké peníze a dostat se do Německa. Jsem nezkušený kokot ale ptám se jestli mám mít naději nebo to mám rovnou ukončit?

Nejlepší odpověď
annas

Co považujete za šanci žít svobodně.

Vždy svobodně žijete, existuje vnitřní svoboda, tu máte, můžete říct svůj názor, nejste ve vězení apod., tedy vaše vnější svoboda není omezena.

Možná to máte v životě těžší, ale jsou na tom ještě mnozí hůř. Naděje umírá poslední, proč hned počítat s tím, že otec operaci nepřežije.

Přece ze všeho nejdražší co člověkl má , je život, je mu dán jen jednou,…Źivot je dar,.proč ho chcete zahodi?. Podělte se s někým o své starosti, i když si myslím, že 25 000 Kč není zase tak málo. Přece se říká, že sdělená bolest, je poloviční bolest.

Až budete hledání práce aktuální, zeptejte se v nějaké agentuře, záleží na tom, jakou máte kvalifikaci. Určitě bude líp. Ale myslím si, že i u nás seženete práci, ušetříte za bydlení, možná i za jídlo atd.

Dobře si všechno promyslete, neházejte flintu do živa, jste stále svobodný..

Život svůj žij, ale neprohrávej. Přátelství věř, ale neunáhluj se. Buď i smutný, ale neumírej!!!“ Adéla Vondráčková

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-zivote/

Další odpovědi
DoTazatel

Jžš, nic neukončuj vole, zvlášť kvůli penězům.
Svůj finanční stav můžeš vždycky zlepšit (nejlépe tak, že jako první rozšíříš své obzory -dovzdělej se v tom – ať už z tebe nebude nezkušený ko*ot, jak ty říkáš).

Ale trochu nechápu… jakože z čeho se chceš vlastně dostat, když peníze mít budeš a nebudeš muset platit nájem?

(Práci seženeš vždycky, do Německa i jinde můžeš kdykoli – když si to zařídíš, najdeš si tam -dopředu- práci atd.
Ušetřit taky můžeš – snížit své výdaje, zvýšit příjmy).

Naděje je vždycky. (A obzvlášť v tvém případě, vlastně ani pořádně nevidím, že bys byl v nějaké bezvýchodné situaci). A i z těch „bezvýchodných“ situací, je vždy nějaké cesta ven…

Rokio

Takhle nemluv. Je spousta věcí, pro které se dá žít.

Buď oporou pro svého otce v těchto těžkých časech. Buď mu nablízku. Jestli operaci nepřežije, ustroj mu slušný pohřeb a pozvi rodinu a jeho nejbližší.

Doporučuji aktuálně zaměřit se na budování kariéry a podporu své matky.

Drap

Osvobodit od čeho? Je spousta lidí s menším příjmem a živí z něj celou rodinu a přesto jsou šťastní.

da ny

Naděje umírá jako poslední…. a život jde dál. 🙂
Bude záležet na Vás (stoupají náklady na živobytí, tj. strava, energie aj.)
25 tisíc pro jednotlivce, je pro mnohé lidi nadstandardní příjem.
Mnozí lidé mají 2 – 3 zaměstnání, v době, kdy mají potřebu. Život není jen o penězích
a o věcech.
Důchodci mají často polovinu i méně.
Někdy je třeba slevit ze svých představ, plány odložit.
Obávám se, zda nemáte nasazené růžové brýle a jakou svobodu
očekáváte, právě v Německu…. (zatím je výhodné, za tam vydělané peníze žít v ČR).
Jaké si to uděláte, takové to budete mít.
Hodně štěstí a zdraví tatínkovi i Vám!

EKSOT123

Nechápu to slovo „svobodně“, ale: Pokud chceš zůstat „svobodný“, a navíc neplatíš nájem, pouze poplatky, tak k životu moc nepotřebuješ. (Velká část lidí nemá vlastní bydlení, a nikdy se na něj nezmůže. Pokud ty máš svůj byt, patříš k té šťastnější části.) Neumím si představit, proč bys měl nějaké problémy s penězi. Přinejhorším tady můžeme dát nějaké tipy, jak úsporněji žít. To mnohem hůř je na tom spousta svobodných matek aj. Samozřejmě, pokud plánuješ založit rodinu, musíš se mnohem víc snažit. Ale na to máš času dost, aby sis našel práci a něco naspořil… žádný stres!

Edison

Problém je jen v chápání svobody. Spojování svobody s penězi je cesta do pekla. Jsou lidé bez peněz, při tom jsou nejsvobodnější pod sluncem. Je třeba si ivědomit, že majetek svazuje. Přinejmenším starostmi. Co z toho plyne? Jde jen o to, jak svobodu vnímáš.

Pepa25

VSP k kategorii Domácí kino?

DoTazatel

@Edison Ale notááák…

DoTazatel

:'DDDDDD

CTTON

Edison – pokud nemůžu růst a musím stát na místě je to jako mít okovy.. :/

Edison

A jak s tím souvisejí peníze?

Edison

A jak s osobním růstem souvisí svoboda? Pleteš páté přes deváté, chlapče. Nemáš vůbec pojem o životě, nemáš ustálený žebříčřek hodnot, ebo jej máš hluboce pokroucený.

CTTON

Ty si pesimista…

DoTazatel

Nemyslím si, že to má pokroucené… peníze, svoboda a osobní růst spolu velmi (úzce) souvisí – a dost často jsou na sebe závislé.

CTTON

Drap – já chci někam růst, nehodlám stále stát na místě takový život nemá smysl :(

DoTazatel

V tom sice souhlasím (protože to vidím stejně – podle mě není nic horší než monotónnost, bezvýznamná rutina a stagnace – ani upadání), ale nechápu proč by měl tvůj život stát… i když to tak možná teď vidíš.. Prostě hledej cesty, způsoby, atd. Budeš růst, když se budeš snažit (navíc utrpení a bolest člověka kolikrát nejvíc posune dopředu, poučí ho, zlepší se díky tomu na mnohé způsoby, v mnoha ohledech…).
Zatni zube a snaž se (o tom je život… i v tom růstu. Růst taky není zadarmo… nic není zadarmo). ;) Můžeš mít vše, co chceš, když se budeš snažit a budeš vytrvalý.

CTTON

Právě si myslím že na tom mam i já podíl na té operaci. Jako dítě sem nebyl moc poslušný..

DoTazatel

Taky jsem míval chvíle, kdy jsem neviděl východiska a nevěděl vůbec kam jít, co dělat, jak postupovat (a pořád to někdy mívám). Ale nakonec vždycky najdeš cestu.