Pcf12

Mám dotaz z matematiky

Dobrý den, mám dotaz, počítam obsah rotacni plochy kolem osy x. Zadání je x=5cos^3t, y=5sin^3t, t patrí ( 0,pi/2) došla jsem k 30pi integral od 0 do pi/2 |5sin^3t||cos­tsint| dt......ale nevím jak dal postupovat. Pokud by někdo věděl budu rada. Dekuji

Odpovědi
Jirka P.

Vypadá to správně, nekontroloval jsem sice zejména konstanty, ale dává to smysl.

Dál doporučuju zapomenout na absolutní hodnoty (stejně integruješ jen v oboru, kde je všechno kladné) a použít některou profláklou substituci (v tvém případě zabere sin t = u, kdyžtak si ty substituce najdi v nějaké učebnici, kdy se které používají). Takže int0^{pi/2} sin3 t cos t sin t dt přejde na int01 u4 du a to už je lehké, vyjde 1/5*konstanty, které jsem vynechal.
Doplňuji:
https://docs.go­ogle.com/file/d/0B4iQ­FF6FASEgNW1Ea­HY1WjdpekU/edit?us­p=sharing