Zuzka158

Mám doma octomilky v každem pokoji, nepomaha uklid ani vynašení koše ani likvidace kytek. Pasti nezabiraj, kde se berou?

Jsou tady cely rok, nepřetržitě, i v pokojich kde se nejí ani nepije ani není koś, umyvadlo ani jedina kytka. Je jich cele hejno a lapače jsou plné ani tak jich neubyva. Zdržuji se všude, v oknech v koupelně letaji po pokoji.. Netuším co je láká protože nejsou jen na jednom místě hromadně ale roztroušeně vidim nějakou každou chvíli. Jak je odhalit proč tady jsou?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jsou to nezmaři, nezbývá než najít zdroj. (U mne to byla hydroponicky pěstovaná květina, voděnka nebo tak nějak se jmenovala.) Nezapomeň prolévat Savem odpady včetně přepadových kanálků – zejména ve dřezu!

Jinak BEZPODMÍNEČNĚ PRAVIDELNĚ insekticidy, insekticidy a ZASE INSEKTICIDY! A pak JEŠTĚ VÍC insekticidů a pak po cca 1 měsíci bude po nich! :) V na jaře a v létě je celkem snadné se jich zbavit, na podzim a v zimě to jde o dost hůř.

Další odpovědi
Kepler

Zdržují se i tam, kde je ovoce a jakékoliv ovocné a sladké vůně, samozřejmě i kyselé. Taky jich občas mám v bytě plno, ale zatím se mi je vždy podařilo vyhubit Biolitem, vynesením odpadků a úklidem.

zjentek

Máš v domácnosti NĚCO, kde se množí. NAJÍT a ODSTRANIT!

jáára

Letos se jich urodilo…

Boban Kh

Nezapomeň na ty lapače…
Fungují přece na principu „vůně“, tedy"přilákání" hmyzu.
Octomilky jsou schopné zachytit jejich oblíbený pach až na 11 Km!!!!
Takže lapač použít, ale NEVĚTRAT!!
Po „odchytu“ lapače vhodit a pak větrat…