Filibald

Mají určitá zvířata samostatné názvy pro mláďata a samice? Konkrétně morče, papoušek, želva, křeček a rybičky?

Názvy mláďat

Odpovědi
Drap

Ano samice mají jiný název než mládě. Morče, samice morčete, morčátko, Obdobné je to u všech zvířat, snad kromě šneků. Vždy jde pojmenovat samec, samice a mládě. Naprosto odlišné názvy jsou ale třeba u některých ryb. Plůdek úhoře říčního se nazývá monté.

dubraro

Daly by se vytvořit, ale znělo by to divně. Třeba morče, morčice, morčínek. U ryb existují, je to mlíčňák, jikrnáč a potěr.