JájsemRaibek

Mají siamská dvojčata dvě rodná čísla?

Zřejmě ano, pokud mají dvě hlavy a tudíž dva mozky, ale co když mají třeba jen jednu hlavu?Nebo dvě hlavy, ale jak jsou srostlé, tak jeden mozek.

Nejlepší odpověď
annas

Doplňuji odpověď i na druhou část otázky – identita siamských dvojčat s jednou hlavou, Kepler odpověděl jen na první část. – dvě hlavy..

Za jedince se u nás považuje za índividuum, tedy dotyčný fyzicky oddělený, přičemž se klade důraz na jeho psychickou identit a integritu.

Podle toho platí

"1. Pokud mají dvojčata dvě hlavy atd., považují se za dva jedince. ,

2. zatímco dítě s jednou hlavou a zmnoženými tělními částmi za jedince jednoho. .

Takže z toho plyne, že budou mít buď dvě r. č., dva OP, nebo jeden OP a jedno r. č. .

Můžete si ověřit v odkazu.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=oWxaAgA­AQBAJ&pg=PA541­&lpg=PA541&dq=si­amsk%C3%A1+dvo­j%C4%8Data+se+dv%C4%­9Bma+hlavami+je­den+%C4%8Dlov%C4%9Bk+ne­bo+dva&source=bl&ot­s=8UgS1uOHev&sig=40TK­Qbsu0UXp9W-BAseNYWBxrXQ&hl=cs&­sa=X&ei=DqMiV­J3fCK-u7Aak4YGgAQ&ved=0CDM­Q6AEwAw#v=one­page&q=siamsk%C3%A1%20d­voj%C4%8Data%20se%20dv­%C4%9Bma%20hla­vami%20jeden%20%C4%8D­lov%C4%9Bk%20ne­bo%20dva&f=fal­se

Platí obě verze
„!Jeden mozek, dvě těla. Nebo také opačně – jedno tělo, dvě hlavy… A spousta společných orgánů. Pro takto narozená siamská dvojčata platí, že je nedokáže rozdělit "ni život, ni smrt“. Zpravidla..

https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/siamska-dvojcata-osud-jako-z-romanu/r~i:ar­ticle:702515/

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že siamská dvojčata mají vždy dvě hlavy a jsou srostlá některými částmi těla, tudíž se jedná o dvě různé osobnosti se svými originálními r.č.

Bobek 2

Pokud to jsou siamská dvojčata, tak jde vždy o dvě samostatné osoby.

Pokud by dvojčata srostla tak, že by se jeden z nich nerozvinul ve skutečnou osobu, tak se tomu zakrnělému říká „parazitické dvojče“, a takový pak funguje spíš podobně jako nějaký nádor. Ale jsou případy, kdy někdo v sobě nosil parazitické dvojče třeba i desítky let. Buď může vypadat, jako by byl těhotný, anebo mu třeba z břicha trčí dvě „cizí“ nohy navíc. V civilizovaných zemích se obvykle takové „dvojče“ operativně odstraňuje.

A pak ještě existuje tzv. chimérizmus, tj. že dva zárodky srostou v jednoho jedince. Ten buď může vypadat skoro normálně, ale má v sobě pomíchané dvě různé DNA, anebo (to asi častěji) může být nějak deformovaný, třeba mít čtyři ruce a čtyři nohy jako indická bohyně Kálí. Pokud by dvojčata neměla dvě srostlé hlavy, ale jednu společnou hlavu, tak už by byla spíš chimérou než dvojčaty.