bolak

Mají nové Windowsy nějaký výhody co do výkonnosti oproti těm starejm?

Jako že tam jdou aplikace rychlejc a tak podobně nebo je to převážně záležitost vzhledu?

Nejlepší odpověď
Bedy

A co jsou nové Windowsy? Pro někoho to může být Winodws 7, pro někoho Windows 8.

Když vezmu Windows 8, řekl bych že jsou optimalizovanější pro rychlost a výkon, ale ještě to není úplně dodělaný systém – řada aplikací tam neje, některý hardware není plně podporován, chce to chvilku počkat ještě.

Windows 7 jsou na tom výkonově taky dobře, Windows Vista, mají-li nainstalovaný Service Pack 2 tak jsou taky v pohodě.

XPéčk patří jen opravdu na starší počítače – co mají míň jak 1GB RAM a jednojádrový procesor do 1,5GHz. Na vyšších konfiguracích je lepší Windows 7 (klidně i Starter – optimalizovaná edice pro netbooky – takové ty malé notebooky)

Další odpovědi
www

Píše se, že win8 jsou méně náročné a rychlé.
Zkušenost ale nemám.

Jsemtady

U klasickeho pc bych sel do Win7 .. je to fakt rozdil oproti xp se uz nestavaji chybya hsou sviznejsi. A uz maji v sobe kdejake updaty ktere se na xp museli doinstalovavat. U notebooku jsou Win 8 na zvazeni jsou mene narocne ale mne osobne nejak netahnou.

nonnel

W8 si po startu natáhne pouze ty služby, které nezbytně potřebuje. Vyžaduje-li aplikace nějakou další službu, tak teprve potom ji W8 dodatečně natáhne. Jakmile ji nepotřebuje, tak ji okamžitě zavírá.

danyy

zvyšují fps

Orange

Je to tak, Windows 8 je rychlejší než předchůdce, o Vistě ani nemluvím.

pl4toon

Prozatím testuji pouze na VMware, naostro jsem ještě nainstalované neměl. Měl jsem tu notebook, kde byly Windows8, nevypadalo to špatně, běhalo to rychle, zhruba jako dobře vyladěné Windows7. Až vychytají mouchy a bude dostatek SW pro tento systém, tak ho vyzkouším naostro. Jen mi bude chybět tlačítko Start. Metro ať si klidně strčí za klobouk, ale Start by mohli vrátit. Verze 8.1 už prý tímto směrem jde, takže je možné, že Start jednou vrátí. Zatím je k tomu potřeba aplikace třetí strany.

bolak

Nové windowsy jsou ty nové, a staré jsou ty staré, nevim jak už to lépe vysvětlit :)

Třeba oproti W95 jsou XPčka nové, ale oproti W7 jsou XPčka naopak staré. Co je nové a co je staré by se pak tedy teoreticky dalo odvodit podle datumu výroby výroby. ;)