Rozamunda

mají herci ve filmech pravý sex nebo ho předstírají ?

myslím tím normální film ne porno
Doplňuji:
tak zeptala jsem se ne … tak někde dávno jsem slyšela že mají pravý sex tak jsem nevěděla no

Nejlepší odpověď
led

Od toho sú to herci, aby zahrali aj to, čo v skutočnosti nie je. Priamo pred kamerou sa určité akcie naostro nerobia a sex patrí medzi ne, okrem porna, prípadne dokumentárneho filmu.
možno sa vám bude zdať mimo „mísu“ tieto príklady, ale toto je skutočnosť:
záber na kamere – muž vyznáva lásku krásnej nakreslenej animovanej mimozemšťanke.

  • skutočnosť: herec stojí na značke a svoj text i akciu robí pred neutrálnym pozadím voči „vzduchoprázdnu“ vie orientačne, kedy a ako sa neskôr vložená postava má hýbať a reaguje na jej prodpokladané akcie. Neskôr potom animátori doplnia záber animáciou.

Druhý príklad:

  • v zábere kamery: veľká láska, on a ona na lúke: „Konečne sami“
  • skutočnosť: pozrieme mimo kameru ,ajhľa, kameraman, jeho asistent, reežisér, maskérka, kostymérka, zvukári so šibenicou (mikrofon na tyčíi), osvetľovači, šoféri, slovom dav ľudí obklopuje priestor lásky.

Další odpovědi
iceT

Pravý sex snad jen ve filmech k tomu určených,tedy v pornu.Většinou se sex jen předstírá;všimni si,že herci se v milostných scénách většinou jen líbají,pokud něco dělají,tak jsou pod pokrývkou,a pokud je vidět nahá těla,tak jsou v takových pozicích,kdy by snad styk ani nebyl možný.Navíc záběry bývají většinou zase jen na horní část těla.Dabéři když dabují vášnivý polibek,kdy to mlaská,tak si ocucávají vlastní zápěstí,když herec herečce ve scéně jako olízne bříško,tak je to zase jiná část těla,popřípadě jiná herečka(dublérka) za pár šupů.
K tomu hraní:pokud se herci při hraní milostné scény vzruší,tak to nejsou umělci,umělci to jsou tehdy,pokud zahrají vášeň i když se spolu jako kolegové herci nesnášejí.To jsem si myslela jako malá,že když je ve filmu svatba,tak se berou doopravy a když někoho zabili,tak že umřel doopravdy.

fcoop

Když ve filmu někdo někoho oddělá,co myslíš – je filmování skvělý kšeft pro „havrany“?
Nebo katastrofický film. Je jich tolik,že by byla polovina světa srovnána se zemí.
A to radši nezmiňuji pohádky..........

quentos

příspěvek uživatelky Kura je na smazání pro svou urážlivou povahu vůči tazatelce a navíc nepravdivosti. Kuro, ano, představte si, že přesně tak to je – hodí je do postele, ať si zašu**jí. Právě proto ve většině případů mívají herci milostné a manželské vztahy jen mezi sebou – protože kdyby partner vykonával jiné povolání, nebude moci „povinnou filmovou nevěru“ překousnout.
Rozamundo, nenechte se rozhodit podobnými odpověďmi jako od výše zmíněné uživatelky – holt tu občas narazíte na blbce, stejně jako všude. Zeptat se je Vaše svaté právo.

zjentek

no řek bych, že se tomu dá říct pravej, páč jsem si jistej a vím i z vyprávění, že se pak stejně herci vesměs udělaj (skutečný vrchol), i když nedošlo k tomu konkrétnímu spojení nebo tak. Vono se to tají (kvůli partnerům ze skutečného života), ale kdo má trochu rozumu, není pokrytec a nelže si, tak na to kápne ..vycházej z toho, co bys při tom hereckém výkonu cítila ty a vem tak, že oni maj stejný city, jen dobře hrají, jako že ne :o
Doplňuji:
jo a upřímnost se moc nenosí, to vidíš tady ..takže ani nečekej, že to někdy někdo na sebe práskne :o

suaeda

Vše bude asi většinou hrané. Ale můžou být vyjimky. Jako např. ve filmu „Kleopatra“ z r. 1963 se prý po natočené milostné scéně Kleopatra s Caesarem do toho opravdu dali. Hlavní představitelé Elizabeth Taylor, Richard Burton byli pravděpodobně tak nažhavení, že si to rozdali přímo na place a filmaři je raději opustili. Co ale bude asi horší, když se hlavní protagonisté nemusí a jsou donuceni podle scénáře sex sehrát.

cynique

Je pár filmů, kde je pravý sex. Ale zase tak běžné to není.

V rychlosti mne napadá: Caligula, 9 Songs, Shortbus, Antichrist (Trier)…

Doplňuji:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Un­simulated_sex

Heleave1

Jsou filmy kde to hraný není. Třeba teď v Nymphomance měli herci ve smlouvě, že souhlasí se sexem naživo. Ale většinou je to hraný. Popravdě pokud by byli lidi při sexu dokonale nalíčený, učesaný a vůbec by se nezpotili, tak by asi nebylo něco v pořádku :D

Awe

No pokud vím tak u některých filmů se opravdu prc…Například Caligula znám jich spoustu ale te´d si bohužel nevzpomenu na názvy

kablik

asi ke spojení nedojde, herečka to celkem ustojí, jak si s tím poradí herec to už bude jiná otázka, dá se říct jsou to profíci musí zahrát cokoli, jenže chlapovi se to stopoří at chce nebo ne, jak se to pak řeší to už nám kamera neukáže…je to jen můj názor…