ellamakrela

Jsem divná, když mám přátele hlavně mimo školu?

Dobrý den, letos jsem nastoupila na střední školu a mám takový problém, v naší třídě jsem nenašla nikoho s kým bych si opravdu rozumněla, nechápejte to tak, že bych se s nikým nebavila, mám tam přátele, ale jsou to takoví ti školní kamarádi, kterým napíšu jenom tehdy, když se to týká školy a bavím se s nima hlavně o učení, učitelích a spolužácích. Takové ty opravdové přátele mám mimo školu, s nima se bavím o svém osobním životě. A právě proto si přijdu divná, protože většina mých spolužáků už se i doma navštěvují a tráví spolu čas i mimo školu, což já s těma školníma kamaráda opravdu nemám potřebu je vidět i o víkendu. Jsem divná? Vím, že je to pro některé stupidní dotaz, ale poslední dobou mě to trápí, takže budu ráda všem, co mi odpoví. Děkuji!

Nejlepší odpověď
Drap

Mě to připadá zcela normální. Nevidím na tom nic vyjimečného.

Další odpovědi
Kepler

Na školu jsi nastoupila docela před chvilkou a už řešíš přátele? Ti se nezískávají za každou cenu, ty potkáváš a rozpoznáš. Své dosavadní přátele si samozřejmě ponechej. Noví spolužáci jsou asi taky krapet nezorientovaní z nového prostředí. Neboj, to se časem vykrystalizuje samo. Klídek!

ivzez

Divné není to, že si člověk přátele vybírá,
ani to, kde si je vyhledne či vybere.

Divné se mi zdá neřídit se vlastním názorem,
ale hledat názory jiných (cizích) lidí v internetu.
Pokud bych na něco ohledně svého života chtěla znát další názor, ptala bych se
ve svém okolí → těch, na kom mi záleží (rodina, přátelé, kamarádi, známí, …)

Hlada

Ne.
Co je v domě, není pro mě.

yuko

Na tom není vůbec nic divného. Za rok nebo už zítra může být všechno jinak. Tvůj budoucí přítel nebo přítelkyně bude třeba z vedlejší třídy nebo z vyššího ročniku, jen jsi zatím neměla příležitost poznat je blíže.