Avatar uživatele
Monyszek

Macerát na dorty

Je tu někdo, kdo dělá pravý macerát?:DJako že si svaří cukr s vodou a přidá např. rum?(Aspoň myslím, že to tak je). Potřebovala bych to na dort do školy..my jsme nemacerovali, tak mě zajímá, jestli to někdo nedělá a nemá náhodou někde napsaný, kolik tam patří vody, cukru a případné lihoviny..? Děkuju za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? terry, manon, johana 56, Damiana před 4255 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nevím, zda tomu někdo říká macerát, já spíš cukerný sirup, cukerný rozvar, je to v podstatě tohle asi – vybráno z receptu na punčový dort.
Cukerný rozvar: 300 ml vody svařit se 150 g krupicového cukru, přidat 3 KL rumové esence, 3 KL punčové esence, 1 KL vanilkové esence, 1/2 KL kyseliny citrónové.

Takže u Tvého dortu bych dala cca těch 7 kávových lžiček rumu – pokud bys chtěla víc rumu, pak přidat i trochu víc cukru.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Monyszek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Nikdy jsem neslyšela, že by se dělal macerát na dorty.

http://www.az-recepty.cz/macerace-dc56/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Nevěděla jsem, že se tomu říká přímo macerát – asi přímo gastronomický výraz, ne?
Vždycky jsem takto dělala tzv. Opilý dort – buď punčák, grioťák nebo brandy cake. Svařím cukr s vodou na perličku (na bublinku) – trochu nabereš, foukneš a dělají se jakoby skleněné bubliny. Pak přidám alkohol – ten by se neměl vařit, jen zahřát a sirup musí trochu rozředit. Nakrájený, vychladlý piškot do tohoto rozvaru namáčíš nebo celý (rozříznutý) korpus prokapeš. Obvykle ještě potřu marmeládou, slepím a nechám dobře ztuhnout v ledničce. Nakonec poliju cukrovou (citrónovou) nebo čokoládovou (nejméně 70%) polevou. Zdobím jedlými květy.
Odhadem dávám deset lžic cukru, 200 ml vody a „panáka“ vybraného alkoholu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek