Rokio

Má základní vzdělání opravdu každý?

Co když ho někdo nedokončí, protože několikrát propadne, nebo na základku soustavně odmítá chodit. Má i takový člověk základní vzdělání, až bude z ní vyloučen?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, základní vzdělání nemá každý. (Správně odpovídají Cukrar a Kepler)

Povinná školní docházka znamená „odchodit“ devět let do školy.
Pokud někdo dvakrát propadne (jednou na prvním a jednou na druhém
stupni), může povinnou školní docházku ukončit sedmou třídou.

K získání základního vzdělání je ale nutné úspěšně ukončit 9 tříd ZŠ.

Existují i lidé, kteří po nedokončené ZŠ nedokončili žádné další vzdělání.
Chodili třeba tři roky na učiliště, ale nezvládli závěrečnou zkoušku. Tito lidé

  • přestože do školy chodili celkem 12 let – nemají ani základní vzdělání.

Další odpovědi
cukrar

Ne, nemá každý základní vzdělání.

Drap

Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku.
Pokud toto splní, uvádí se, že má základní vzdělání

Kepler

Jednak jsou jedinci s velmi těžkým mentálním postižením, kteří vzdělávání nejsou schopni a jednak věřím, že existují i asociálové a lidi z vyloučených skupin, kteří vzdělávaní odmítají. Když absolvují jen několik tříd ZŠ, těžko to můžeme považovat za základní vzdělání.

pepe88

No rozhodně je lepši základku dochodit,než nedochodit,s osobou dokončené základní vzdělání nahodiš jakoukoliv konverzaci mozek to pobírá,ale kdo nedokončí základku stím bych se ani radši nebavil.