nikolqa.o

Má Ytong stejnou tloušťku zdiva jako Porotherm?

Dobrý den,

s přítelem se chystáme stavět (svépomocí). Máme vybraný typový projekt RD. Problém je ale ten, že projekt je založen na konstrukčním systému Porotherm, ale my chceme stavět z Ytongu. Na dotaz, zda by šel projekt změnit na námi zvolený Ytong nám bylo odpovězeno, že si konstrukční systém můžeme změnit při stavbě, ale musíme zachovat rozměry domu a tloušťku zdiva.

Má otázka je: má Ytong stejnou tloušťku zdiva jako Porotherm? Dá se zdivo takhle jednoduše změnit? Nebude s tím nějaký problém?

Prosím komentáře jako: Porotherm je lepší, atd.. nepište! Víme to a i přesto chceme Ytong.

Děkuji za odpovědi.

Edison: další chytrá odpověď. Nejde nám pouze o rozměry, jsou tam i jiné otázky. Na rozměry jsem koukala, bohužel se mi to moc nezdá, tak se ptám – určitě se tu najde někdo, kdo s tím má zkušenosti a je ochoten poradit. Jediné co ti mohu říct, pokud nevíš nebo nechceš poradit, radši nekomentuj. Díky

Odpovědi
Mc Merkurion

… tloušťka zdiva nemá na použitý materiál vliv, tloušťka zdiva je síla (tloušťka) bez ohledu na použitý material … velmi zjednodušeně, u rodinného domu je vcelku jedno, zamění-li se material (to nejni činžák), a stavební materiál má všeobecně rozměry vycházející ze 30 cm (celá cihla – půlka – čtvrtka) a jejích násobků, je jedno, co se použije, má-li stejné VLASTNOSTI …
… odpověď zní: všechny materiály (Ytong, beton, dřevo a jiné) mají stejnou tloušťku zdiva, jiné to bude s vlastnostma izolačníma a nosností, pevností a kvalitou práce …

cukrar

Má otázka je: má Ytong stejnou tloušťku zdiva jako Porotherm? ***Má i nemá, nemá stejné rozměry na tloušku, záleží jaký rozměr potřebujete.

Dá se zdivo takhle jednoduše změnit? ***Jistěže je to možné, dokonce i časté.

Nebude s tím nějaký problém?***Můžou a nemusí být problémy, ale obvykle nejsou, pokud to zařizuje někdo, kdo tomu rozumí.

YtongPodpora

Dobrý den,
Ytong má o něco jiné rozměry. Změnit se to samozřejmě dá, velká úskalí žádná nejsou.

Pěkný den, Ytong podpora.